GÜL, ORDU’YU PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma ve Cumartesi günleri Ordu ve Giresun’daydı. 31 yıl aradan sonra Ordu’ya gelen ilk cumhurbaşkanı olan Gül, Ordu ve Giresun izlenimlerini twitter ve facebooktan takipçileriyle paylaştı.

“Cuma ve Cumartesi günleri Karadeniz’in incileri Ordu ve Giresun’u ziyaret ettim.” diyen Gül, Ordu ve Giresun ziyaretlerinden fotoğraflar paylaşırken, “30 yıldan sonra ilk kez bir Cumhurbaşkanı ağırlayan iki ilde de büyük coşku vardı. Havaalanından Ordu’ya giderken Ünye ve Fatsa’da durdum, vatandaşlarımızla selamlaştık. Ordu ve Giresun denilince akla ilk fındık geliyor. Dünya’da üretilen fındığın % 80’i burada yetişiyor.”

Gül, Boztepe’yi anlatırken, “Ordu’nun meşhur Boztepe’sinden şehrin tüm güzelliğini izledim. Burası yamaç paraşütü için ideal yerlerden birisiymiş. Ordu Valiliği önünde büyük bir kalabalık vardı. Hepsine tekrar sevgilerimi iletiyorum. Ertesi güne beni selamlamak için kıyıya yanaşan Ordulu balıkçı teknelerinin sirenleriyle başladık. Giresun’a hareketten önce ben de balıkçıları ziyaret ettim. Sohbet ettik, ağları nasıl tamir ettiklerini gördüm.”

Ordu-Giresun Havalimanı İnşaatında yaptığı incelemeyi de paylaşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Ordu ile Giresun arasında yapımı süren havalimanı inşaatını inceledim. Burası, dünyada tamamı deniz üzerine inşa edilen 3. havalimanı olacak. Bu proje ile gurur duydum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ordu’dan sonra gittiği Giresun izlenimlerini de paylaşarak, “Giresun’un Bulancak ilçesinde yapımı devam eden tamamı taştan yapılan cami zarif mimarisiyle çok etkileyici. Giresun Valiliği önünde de kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandık.” diyen Gül, twiter hesabından Giresun ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

“Karadeniz’in sarp coğrafyası ile insanımızın pratik zekası birleşince ilginç çözümler ortaya çıkıyor. Cep telefonları yokken Giresunlular tepeden tepeye ıslık çalarak buldukları ‘kuşdili’ ile haberleşiyormuş. Kivi de Karadeniz bölgesinin gelir kaynaklarının arasına katıldı. Giresun’da bir bahçede kivi topladım.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>