MEMURKENT’TE EMLAK YÖNETİME TEPKİ

Ordu’nun en büyük toplu konut kooperatifi olan Memur kent’te halk Emlak Konut Yönetimin doğalgazları bağlamamasından dolayı isyan ediyor.

Yaklaşık 3 ay önce TOKİ tarafından daireleri teslim edilen hak sahipleri, Emlak Konut yönetiminin site yönetimine el koyması nedeni ile mağdur olmuş durumda. Akşam saatlerinde Emlak Konut Yönetiminden ve Doğal Gaz bağlayacak firmadan gelen yetkililere tepki gösteren vatandaşlar, 3 aydır, Emlak Konut Yönetiminin doğalgazı neden bağlamadığını sordu? Vatandaşlara cevap vermekte güçlük çeken Emlak Konut Yönetimi ise, bazı hak sahiplerinin sert tepkisine maruz kaldı.

EMLAK KONUT YÖNETİMİ HAK SAHİPLERİNİ MAĞDUR ETTİ.

Memurkent Konut yapı kooperatifinin Ordu’ya kazandırdığı 3. etap’da toplam 648 konut bulunuyor. Emlak Konut yönetimi burada bulunan daire sayısı nedeni ile TOKİ’nin konutları hak sahiplerine teslim etmesinin ardından buraya bir yönetim atayarak bundan sonraki çalışmaları kendilerinin yapacağını söyledi. Ancak, beklenen olmadı, TOKİ’nin 3 ay önce teslim ettiği konutların doğalgazları bağlanmamış ve daire sahipleri isyan etmişti. Her defasında hak sahiplerini oyalayan Emlak Konut yönetimi, hak sahiplerinin vali’ye şikayeti üzerine bir toplantı yapma kararı aldı. Akşam saatlerinde yapılan toplantıda yine belirsiz açıklamalar yapan yönetim, vatandaşların sert tepkisine maruz kaldı.

MEMURKENT, YETKİYİ BİZE VERSİNLER BİZ HEMEN AÇTIRALIM.

Öte yandan, Memurkent kooperatif Başkanı Sait Aydoğan, Hak sahiplerine bir açıklama yaptı. Aydoğan, Emlak Konut Yönetimini sert bir şekilde eleştirerek, Bundan 3 ay önce site yönetimini devir alan yönetimin aradan geçen sürede hiçbir yol almamıştır, buradaki dairelere en ufak bir hizmette bulunmamıştır. Şimdi, köşeye sıkıştı ve Doğalgaz abonelik bedellerinin Memurkent yönetimi tarafından yapılmasını istiyorlar. Yetki bizde değil. Yetki tamamen emlak konut yönetiminde. Eğer emlak Konut Yönetimi bu abonelikleri yapamıyorsa, bu vatandaşların sorunlarını çözemiyorsa bırakıp gitisinler, zaten buradaki halk onları istemiyor.Emlak Konut Yönetimi site yönetimini bize devir ettiği gün, biz kooperatif olarak doğalgaz abonelik bedellerini yapacağız ve halkın bu eziyetten kurtaracağız, ancak yetki bizde olmadığı için bunu yapamıyoruz, dedi.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>