GÜZELLİĞE DOYAMADI

Cuma Namazının ardından yürüyerek Ordu Belediyesi’ne gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ile görüştü ve belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

“ŞEHİRLERİN GERÇEK SAHİPLERİ BELEDİYELERDİR”

Cumhurbaşkanı Gül, burada yaptığı açıklamada, şehirlerin gerçek sahiplerinin belediyeler olduğunu ifade ederek, “Bir şehrin uzun vadeli geleceğini belediyeler ve belediye başkanları aslında tayin eder. İmar, çevreyle ilgili konular, tamamen onların vizyonuyla ilgilidir. Eğer şehirleri biz geniş bir vizyon ile güzelleştirebilirsek, hatta bazı yerlerde güzelliğini bozdurmazsak o zaman oralar yaşanabilir hale gelir” dedi.

Belediye Başkanı Torun ise yeşil ile mavinin birleştiği fındık diyarı Ordu’da Cumhurbaşkanı Gül’ü ağırlamaktan duydukları büyük mutluluğu dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI GÜL’E EL YAPIMI BASTON

Cumhurbaşkanı Gül’e, ziyaretinin ardından belediye binasından ayrılırken 86 yaşındaki Salih Elibol tarafından el yapımı baston hediye edildi. Elibol, bastonu Cumhurbaşkanı Gül’e, babasına vermesi için hediye ettiğini söyledi.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPAN SPORCULARLA SOHBET

Cumhurbaşkanı Gül, belediye ziyareti sonrası Boztepe’de öğle yemeği yedi. Restorana gelişinde Boztepe Yamaç Paraşütü Spor Kulübü üyeleriyle sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, aralarında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz’ın da bulunduğu yamaç paraşütçülerinin atlayışlarını izledi.

Fındık ve çilek ikramında bulunan yöresel kıyafetli çocuklarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, Ordu’da yetişen fındık ve fındık ürünleri, kivi, çilek hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Gül daha sonra yöresel ürünler ile “Fındıktaki Alın Teri” isimli sergiden Anadolu Ajansı foto muhabirleri tarafından hazırlanan bazı fotoğrafların yer aldığı stantta incelemelerde bulundu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>