31 YIL SONRA HOŞGELDİN

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Ordu’da bulunuyor. Cumhurbaşkanı Gül, Samsun’dan karayoluyla geçtiği Ordu’nun Ünye ilçesinde güllerle karşılandı. GÜl’e Milletvekilleri eşlik etti. İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin, AK Parti Milletvekilleri İhsan Şener, Fatihhan Ünal, Mustafa Hamarat, Enver Yılmaz’da program boyunca Gül’e eşlik etti.

“ÜNYE KENDİSİNİ HER BAKIMDAN FARK ETTİRİYOR”

Cumhurbaşkanı Gül, burada yaptığı konuşmada, “Burası çok köklü tarihi, kültürü olan, çok değerli siyasetçiler, yazarlar, önemli insanlar ve âlimler yetiştirmiş bir ilçemiz. Aslında ilçeye girişten çıkana kadar buradaki tarihi ve kültürü eski evlerden, konaklardan ve mimariden şehrin güzelliklerini hemen görüyorsunuz. Ünye kendisini her bakımdan fark ettiriyor” dedi.

“HEPİMİZ SİZLERE HİZMET İÇİN VARIZ”

Konuşmasında, “Yeter ki biz memleketimizin kıymetini bilelim, yeter ki biz yaşadığımız yerlerin kıymetini, derdini bilelim. Oralarda kardeşlik, dostluk içerisinde birbirimize saygı ve sevgiyi muhafaza ederek memleketimizin, şehirlerimizin gelişmesi, kalkınması için el birliğiyle çalışalım. Bugün doğrusu memlekette böylesi bir havayı, iklimi görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Her yer imar oluyor; yeni yollar, havaalanları, hastaneler yapılıyor. Sizler her türlü hizmete layıksınız. Devletin varlığı, kamu görevlilerinin varlığı, siyasetçilerin varlığı, tepeden aşağıya kadar hepimizin varlığı siz aziz milletimize hizmet içindir. Çok daha güzel beklentilerinizi karşılamak içindir. Onun için huzur, istikrar, birbirinize sevgi ve saygı her şeyin başında gelmektedir. Eğer aranızda tam tersine çekişmeler, sürtüşmeler olursa o zaman bunlar buralara yansır ve bu söylediğimiz hizmetler de geride kalır” diyen Cumhurbaşkanı Gül, Karadeniz’in bir boydan öbür boya kısa yollarla birbirine bağlandığını gördüğünü söyledi.

Eskiden havaalanlarının ancak büyükşehirlerde bulunduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, artık her şehirde havaalanı bulunduğunu, bütün bunların da memleketin ne kadar gelişip ilerlediğinin en güzel örnekleri olduğunu anlattı.

CUMHURBAŞKANI GÜL, FATSA’DA VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Konuşmasının ardından Fatsa’ya geçen Cumhurbaşkanı Gül, Fatsa’da da vatandaşlar tarafından yoğun sevgi ve ilgiyle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül, burada yaptığı konuşmada, daha önce milletvekili olduğu dönemde Fatsa’yı ziyaret ettiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Bugün Cumhurbaşkanı olarak ilk defa gelirken gerçekten Fatsa’yı çok daha farklı gördüm. Fatsa’yı çok daha gelişmiş, çok daha dinamik ve çok daha zenginleşmiş olarak görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Biliyorsunuz Kayseriliyim; Kayseri, Orta Anadolu’nun bir şehri. Çocukluğumda Karadeniz’de ilk duyduğum, ilkokula gitmeden önce bile duyduğum yer Fatsa olmuştu. Şöyle ki o zaman dayım doktor olarak buraya gelmişti ve burada doktorluk yapmıştı. O zaman sizin sevginizi kazanmış; o günden bugüne muhabbeti, arkadaşlıkları hep devam eder sizin buradaki büyüklerinizle. Hatırlarım, Kayseri’ye de Fatsa’dan bize fındık gönderirdiniz. Biz tabi Kayseri’de fındığı bilmeyiz o zamanlar. Şimdi artık her yerde her şey var. Bundan 30-40 sene önce muz, kivi bilinir miydi? Şimdi kivi yetiştiriliyor buralarda. Biz de o zaman fındığı hiç bilmezdik. Fındık, kuru fındık olarak bilinirdi. Çok iyi hatırlıyorum çocukluk hatıramı. Buradan, ağacında o yeşil fındıklar gelirdi.”

“FATSA’NIN GÖNLÜMÜZDE AYRI BİR YERİ VAR”

O dönemden bugüne Fatsa’nın, gönlünde ve ailesinde çok ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, “Daha sonra milletvekili olduğum dönemlerde de hep Fatsa’yı yakından takip etmiştim, ama bugün Cumhurbaşkanı olarak özellikle sizlerle beraber olmak ve cumhurbaşkanı olarak siz değerli vatandaşlarımı ve çocukluğumdan itibaren irtibatım olan burayı ziyaret etmekten ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>