GÜL’ÜN ZİYARETİNDE TOKİ’Yİ PROTESTO EDECEKLER

ORDU Memurkent 3. etap konutları 2 ay önce yapılan tören ile sahiplerine teslim edildi ancak doğalgazların bağlanmaması nedeni ile vatandaşlar havaların soğuması nedeni ile üşüyor.

Memurkent’te kalan vatandaşlar doğalgazlarının olmaması nedeni ile duruma tepki gösterdi ve Valiliği bastı.

30 kadar Memurkentte kalan vatandaş, Vali Yardımcısı ile görüşerek yardımcı olunmasını istedi. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yapacağı ziyarette, durumu ona da anlatacaklarını söyledi.

TOKİ’nin atadığı yönetimin doğalgaz aboneliklerini yapmamasına tepki gösterilerek, “Bırakın kendi yönetimimizi seçip sıkıntılarımızı bitirelim” dediler.

Memurkent Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aydoğan, sıkıntılı durumun nedeninin TOKİ tarafından atanan yönetimin duyarsızlığından kaynaklandığını söyledi.

Aydoğan, “Site Yönetimi TOKİ tarafından Emlak Yönetim’in bir şirketine bırakıldı. Atanan site yönetiminin gayrimenkul sahiplerinin sorunlarına ilgisiz kaldı. Havaların soğumasına rağmen doğalgazlar yanmadığı için konut kullanıcıları mağdur edildi. Bu halka verilen sözler mutlaka tutulmalı ve halka kendi sitesini kendisinin yönetme hakkı verilmelidir.”dedi.

Kendi yönetimlerini seçmek için çalışmalara başladıklarını söyleyen Aydoğan, “Tüm oturanlardan noter tastikli olarak ‘Kendi yönetimimizi seçmek istiyoruz’ diyerek dilekçeler aldık. TOKİ ile görüşerek hizmet veremeyen atanmış yönetimin değişmesini istediğimizi ilettik. Umarım buradaki insanlara kendi yönetimini seçme hakkı verilir.”diye konuştu.

 

EYLEM HAZIRLIĞI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yapacağı ziyarette Memurkentte bir grup vatandaş pankart açarak TOKİ’yi protesto edecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>