22 BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI BELLİ OLDU

AK Parti’de 22 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATV ve A Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamaların yanında yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerde aday belirleme çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, şuana kadar 22 büyükşehir belediye başkan adayı ile 11 il belediye başkan adayını belirlediklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim bugüne kadar yaptığımız hizmetler ortada. Biz hizmette sınır tanımıyoruz. Ama muhalefet hangi hizmeti yapmış onu da göremiyorum. Şu anda da adaylarımızın açıklanmasıyla birlikte adaylarımız o illerde önümüzdeki döneme yönelik ne gibi projeler inşa edecekler şu anda ne durumdayız. Bunların hepsini tanıtımla ilgili yapılacak lansmanlarda sunacaklar. Bunların bazılarına şahsen bende katılacağım. Ama ilk etapta dört veya beş merkezde büyükşehir belediye başkanlarımızı tanıtmak ve açıklamak istiyoruz. Şu anda 22 büyükşehir belediye başkan adayımızı belirledik. İl Belediye başkanlarımızdan ise 11′ini belirlemiş vaziyetteyiz. Bunları belirlerken temayül yoklamalarını, anketleri ve o illerin milletvekillerini ve Bakan arkadaşlarımızı kanaatlerini almak suretiyle hareket ediyoruz. İnşallah Trabzon’daki açılışlardan sonra çalışmalara devam ediyoruz. Önümüzdeki haftalardan itibaren peyderpey açıklamaya başlayacağız. Bizi her yer sevindirir. Biz hedefe koşuyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>