DURUGÖL, ÇÖPTEN BIKTI

Durugöl Mahallesi sakinleri yıllardır çöp ile iç içe yaşamaktan şikayetçi. Yapılan çöp arıtma tesisinin çözüm olmadığını belirten mahalleli, çöpün içinde yaşamaktan bıktıklarını söyledi. Durugöl’ün Ordu’nun en güzel mahallerinden biri olduğunu savunarak bu çirkin görüntünün bir an önce halledilmesi gerektiğine değinen vatandaşlar yıllardan beri idarecilerin kendilerini oyaladığını vurguladı. Çöp kokusundan dolayı mahallenin adının çıktığına da dikkat çeken mahalle sakinleri bu imajın değişmesini istedi.

Durugöl Mahallesi’nde yıllardan beri devam eden çöp sorunuyla ilgili konuşan Durugöl Mahallesi Muhtar Heyeti Üyelerinden ve Muhtar Adayı Remzi Tutal, “Ayrıştırma tesisi yapıldı ama tesisten gelen posalar yine eski yerine dökülüyor. Bunun bile kokusu vatandaşı rahatsız ediyor. Hangi partiden olursa olsun yeni seçilen belediye başkanından isteğimiz bu sorunu halletmesi. Her gelen başkan çöp sorununu halledeceğini söyledi ortada hallolan bir şey yok. 24 milyon TL’ye logar arıtma tesisi yapıldı ama çöp ortadan kaldırılmadı. 14 milyon TL’ye çöpün buradan kaldırılacağı söyleniyor” ifadelerini kullandı.

“Belediye Başkanı Seyit Torun bize söz verdiği halde bu sorunu tamamen ortadan kaldırmadı” diyen Tutal, Irmakla denizin birleştiği yer turizm için değerlendirilebilir. Sorun ötelene ötelene buraya kadar geldi. Mahalle sakinleri olarak hala mağduruz. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden bu mahalleye sporcu geliyor. Bu durum Ordu’nun imajını lekeliyor. Hangi başkan gelirse gelsin çöp konusunda başını ağrıtacağız” açıklamasını yaptı.

Hayati Keskin adlı mahalle sakini çöpten çok mağdur olduklarını, yazın kokudan dolayı mahallede durulmadığını belirtirken idarecilerin rahatça oy istediğini fakat sorunu çözmediğini söyledi. Halil İbrahim Çınar ise senelerdir bu konuyu birçok kez gündeme getirdiklerini kaydederek belediyenin kendilerini oyaladığını vurguladı. Çınar, “Oy zamanı geliyorlar oyu istiyorlar ama sorunumuzu bir türlü çözmüyorlar. Sürekli bizleri oyalıyorlar” dedi. Cumhur Tarakçı adlı mahalleli ise “Özellikle yazın misafirimiz geldiği zaman balkona çıkarmaya utanıyoruz. Yıllardan beri çöpün içinde yaşıyoruz. Sürekli bugün yarın yapılacağı söyleniyor ama ortada bir şey yok. Hep kandırıldık” şeklinde konuştu.

Kaynak:orduhayatgazetesi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>