ALZHEİMER MERKEZİNE ALZHEİMER HASTASI ALINMAYACAK

Ordu Belediyesi Alzheimer Hasta Ve Yakınları Buluşma Merkezi Başvuruları almaya başladı. Karadeniz’in ilk Alzheimer Hasta ve Yakınları Buluşma Merkezi’ni Ordu’da hizmete sokulacak.

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bu merkezden yararlanmak isteyen hastalarımızın durumu uzman kişiler tarafından değerlendirilecek ve buradaki aktivitelere katılmasında sağlık yönünden bir sakıncası bulunmayan hastalarımız kabul edilerek kayıtları yapılacaktır. Bu bağlamda merkezimiz de birinci ve ikinci safhada ki şartları taşıyan hastalarımıza hizmet verilebilecektir. Ancak üçüncü safhada ifade edildiği gibi” artık hiçbir işini kendisini göremeyen, kimseyi tanımayan ve hatırlamayan” hastalarımız için profesyonel bakım ve sektörel kurum desteği gerektiği için, bu durumdaki yaşlılarımıza Alzheimer Hasta Ve Yakınları Buluşma Merkezimizde hizmet verilemeyecektir.”

Bu hastalığın hastanın kendisi kadar ailesini de meşgul eden ve hayatını zora sokan bir hastalık olduğu için merkez hasta ve yakınları buluşma merkezi olarak açıldığını söyleyen Torun, “Bu merkezden yararlanmak isteyen hastalarımızın durumu uzman kişiler tarafından değerlendirilecek ve buradaki aktivitelere katılmasında sağlık yönünden bir sakıncası bulunmayan hastalarımızın başvuruları kabul edilerek kayıtları yapılacaktır.”

Ordu Belediyesi Alzheimer Hasta ve Yakınları Buluşma Merkezi’ne başvurular 0.452.2250132 nolu telefondan alınmaya başlandı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>