ORDUSPOR’A HACİZ GELDİ Mİ ?

RADYOSPOR Orduspor’a haciz geldiğini yazdı. Orduspor ise yazılı açıklama yaparak ‘Kulübümüzden alacaklıların haciz işlemi normaldir. Ancak logo’ya haciz yok’ dedi.

Radyospori şöyle:

Orduspor’da maddi kriz büyük bir skandalı da beraberinde getirdi. Kulübün borçları nedeniyle kupalarına ve logosuna kadar el konulduğu bildirildi.

2010 yılında Makedonya’nın Rabotnicki takımından Muharrem Muharrem’i kadrosuna katan ve 230 bin TL’lik bonservis ücretini ödemeyen Orduspor’a haciz geldi.

Avukat Mehmet Aygün aracılığıyla yapılan haciz işleminde Orduspor’un TFF, banka hesapları, kupaları ve logosuna el konuldu. Paranın belirtilen süre içerisinde ödenmemesi halinde kupalar ve kulübün logosu satışa çıkarılacak.

Kulüp yetkililerininse “Borcumuzu Süper Lig’e çıkarsak ödeyebiliriz” dedikleri kaydedildi.

ORDUSPOR YALANLADI

Orduspor’un Logosuna haciz konulduğu şeklinde çıkan haberler üzerine Orduspor Kulübü bir açıklama yaptı. Orduspor’dan yapılan açıklamada, 2010-2011 sezonunda, Rabotnicki Kulübü’nden 2 yıllığına, Muarrem Muarem isimli futbolcu transfer edildiği, sezon sonunda futbolcunun geri gönderilmesi konusunda Makedon Kulübü ile prensipte anlaşıldığı ve transfer ücretinin yarısı ödendiği belirtilerek şöyle denildi;

“Geri kalan transfer ücreti olan 50.000 Euro için, geri transfer protokolünün tamamlanmasından imtina eden Makedon Kulübü ile uyuşmazlık yaşanmıştır. Yerel mahkemede görülen dava sonuçlanmış, Yargıtay’a yaptığımız itirazımız ile dosya temyiz aşamasında olup henüz kesinleşmemiştir.

Makedon Kulübünün Avukatı, 15 Kasımda söz konusu kesinleşmemiş alacak ile ilgili haciz işlemi yapmıştır. Yapılan işlem ile karşı taraf 42.940 TL’lik değerli evrak haczetmiş, başkaca hacizlerle ilgili derneğimizin itirazları haciz tutanağına geçirilmiştir. İlk iş gününde icra mahkemesine itirazlarımız sunulacaktır. Bunun haricinde, yayınlandığı gibi, logomuza ve kupalarımıza el konulması söz konusu değildir. Doğru olmayan bu bilgilerin yayınlanmasının kötü niyetli olduğu açıktır. Alacaklının, alacağını tahsil için icra takibi yapması çok normal iken, yapılan haczin doğru olmayan bilgiler ile birlikte basına servis edilmesini ve kulübümüzü itibarsızlaştırma gayretlerini kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.”

Süper Lig’den düşen bir kulüp olarak, borçlu bir kulüp olunduğunun gizli olmadığı belirtilen açıklamada, “Kulübümüzden alacağı olanların haciz işlemleri yürütmesi de normaldir ve yaşanabilmektedir. Camiamızın, önemle dikkatini çekmek isteriz ki: Alacaklıya herhangi bir faydası yokken, bu bilgileri basına taşımaktaki tek amaç, tekrar güç toplayan Ordusporumuza zarar vermektir.

Orduspor’un sportif başarılarıyla birlikte bu tür saldırılar yine olacaktır. Yalan yanlış bilgilerle, başarılarımızı gölgelemek ve Orduspor’a gönül verenleri üzmek isteyenlerin, amaçlarına ulaşamamaları için, tüm Ordusporluların, kulübümüzü yıpratmaya yönelik bu tür haberlere itibar etmemelerini rica ediyoruz.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>