SON İSTEĞİ ÖLDÜKTEN SONRA YERİNE GELDİ

Almanya’da yaşayan Ordulu Züver Kaya, doğduğu Mesudiye’ye tam donanımlı bir ambulans alınması için 20 Haziran’da 186 bin lira bağışladı. Kanser hastası olan Kaya, 23 Temmuz’da hayatını kaybetti. Bağışından 1 ay sonra Ambulans alınarak hastaneye teslim edildi. Kaya, ambulansı göremedi.

Züver Kaya, Ordu’ya yaptırılacak 32 derslikli Ticaret Meslek Lisesi yapımına katkı amacıyla 958 bin 244 Euro ile Mesudiye İlçe Hastanesi’nde kullanılmak şartıyla tam donanımlı 4×4 ambulans alımı için 186 bin lira bağışta bulundu.

Mesudiye İlçe Hastanesi’nde kullanılmak üzere gelen ambulansı Mesudiye İlçe Entegre Hastanesi Başhekimi Fatih Ada teslim aldı.

Züver Kaya’nın ambulans ile yaşayacağını söyleyen Mesudiye İlçe Entegre Hastanesi Başhekimi Fatih Ada, “Züver Kaya parayı tek şartla vermişti. O da Ambulans alıp Mesudiye Devlet hastanesine verilmesiydi. Onun son isteğini yerine getirdiğimiz için çok mutluyum.”dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>