CHP’DE TEMAYÜL İSTİYOR

Hafta sonu toplanan CHP Altınordu İlçe Danışma Kurulunda üyelerin Altınordu Belediye Başkanlığı için aday adaylarının temayül yoklaması ile belirlenmesini istedi.

Ancak CHP’li Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun bu fikre karşı çıktı. Partililede durumu Genel Merkeze şikayet etti.

CHP Milletvekili Süheyl Batum’un da bulunduğu toplantıda ortaya atılan bu görüşün genel merkeze iletilmesi istendi. CHP Altınordu İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde üyelerin ve Altınordu Belediye Başkan Aday Adaylarının, aday belirleme sürecinde partililerin oylarına başvurulmasını isterikleri öğrenildi.

Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBKT)’de gerçekleştirilen İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde temayül tartışması yaşandı. CHP Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Eskişehir Milletvekili Sühely Batum, CHP Milletvekili İdris Yıldız, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, CHP İl Başkanı Osman Güngör, Altınordu İlçe Başkanı Ahmet Angın, ilçe başkanları ve üyelerin katıldığı toplantıda aday adaylarının temayülle belirlenmesi istendi. Eskişehir Milletvekili Sühely Batum, CHP Milletvekili İdris Yıldız’ın ise üyelerin ve adayların bu isteğinin genel merkeze iletileceğini söyledikleri öğrenildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>