ORDU’NUN DERELERİ ROMAN OLDU

Ordu’da uzun yıllardır kitap ve köşe yazarlığı yapan Öztürk, türküden esinlenerek yazdığı 16′ıncı kitabına “Ordu’nun Dereleri” adını verdi.

Romanında, Ordu’nun derelerinden ve türkünün çıkış hikayesinden bahseden Öztürk, yaptığı açıklamada, “Ordu’nun Dereleri isimli türkünün bir hikayesi olmalısından yola çıkarak bu kitabı yazdım” dedi.

Türkünün geçmişinin 1800′lü yıllara kadar gittiğini söyleyen Öztürk, şunları kaydetti:

“Bu geçmişi araştırarak türkünün ortaya çıkmasına neden olan isimleri kitabımda anlatmaya çalıştım. Bu isimleri kitabımda birer kahraman haline getirerek geniş yer verdim ve onların yaşamlarını anlattım. Bugün iyi ki bu romanı yazmışım diyorum. Son yıllarda merhum Kamil Sönmez’den de duymaya alıştığımız Ordu’nun Dereleri türküsünün artık bir romanı var. Ben bütün Ordululardan bu romana sahip çıkmasını istiyorum. Okuyucularımız dillerden düşmeyen ve belki de ilimizin tanıtımına çok büyük katkı sağlayan türkünün çıkış hikayesini bu romanda bulabilirler.”

Öztürk, “Ordu’nun Dereleri” isimli romanın bir çok kitap ve yayın evinde yer alarak satışa sunulduğunu sözlerine ekledi

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>