MÜHÜRLENDİ, ANKARA’YA GÖNDERİLDİ

AK Parti Ordu İl Başkanlığı, 2014 Yerel Seçimleri’nde Ordu büyükşehir ve 19 ilçede belediye başkan adaylarını belirlemek için temayül yoklaması AK Parti Kayseri Milletvekili Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın başkanlığında yapıldı.

Temayül Yoklamasına, İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, AK Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, İhsan Şener, İstanbul Milletvekilleri Enver Yılmaz ve Mehmet Muş, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, katıldı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan yoklamada 3 bin 500 teşkilat mensubu 19 ilçe için, 1368 teşkilat mensubu ise Ordu Büyükşehir Belediyesi için yoklamada oy kullandı.

Saat 10.00′da başlayan oy kullanma işlemi 15.00′de tamamlandı. Büyükşehir için kullanılan oy pusulalarında, teşkilat üyelerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak görmek istedikleri üç isim soruldu.

Belediye başkanlıkları için ise mevcut başkanların performansları ve görmek istedikleri adaylar soruldu. Teşkilat mensupları pusulalara aday görmek istedikleri kişileri yazarak, pusulaları zarf içinde sandığa attılar.

İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin de salona gelerek temayül yoklamasında Altınordu saldığında oyunu kullandı. Şahin’in adı listede bulunamayınca kısa süreli sorun yaşandı.

Ordu büyükşehir ve ilçelerdeki adaylardan en genç isim ise 28 yaşındaki oldu. Aybastı Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Erendi.

Saat 15.00′de biten yoklama sonucunda sandıklar mühürlenerek açılmak üzere Ankara’ya Ak Parti Genel Merkezine gönderildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>