ADAY ADAYLARI YEMEKTE BULUŞTU

AK Parti Ordu İl Teşkilatı seçim İşleri Başkanlığı, yerel seçim öncesinde Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan aday adayları tanıtım ve dayanışma yemeği düzenledi.

Ordu’da bir otelde düzenlenen tanıtım ve dayanışma yemeğine İçişleri eski Bakanı, Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, İl Başkanı Hüseyin Akyol, ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları, Ordu’nun 19 ilçe belediye başkan aday adayı, il ve ilçe teşkilatları katıldı.

Yemek aday adaylarının tanıtımı ile başlarken, açılış konuşmasını İl Başkanı Hüseyin Akyol, yaptı. Akyol, konuşmasında AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren ciddi başarılar elde ettiğini ifade ederken, “Beni mutlu eden sizlerin burada isimlerini okunurken bir birinize verdiğiniz destek oldu. Birbirinizi alkışlamanız oldu. Burada ki alkışlar birbirinizin gönlüne istediğiniz arzu ettiğiniz şeklinde girer. İnşallah bu alkışlar birliğinizin beraberliğinizin aynı zamanda daha fazla perçinleşmesine sebep olur. AK Parti kuruluşundan bu zaman ciddi başarılar elde etmiş ve halen bu başarıların üzerine yenilerini koyan çok büyük parti, çok büyük bir ailedir. Sizler de bugün bu başarıya katkı yapmak için, Türkiye’nin yürüyüşüne katkı yapmak için Ordu’nun değişimine, yürüyüşüne katkı yapmak için bulunduğunuz bölgelerden aday adayı oldunuz. Bundan sonra hepinizin üzerine bir nebze daha fazla sorumluluk düşüyor. Hizmet için yürüyoruz ve hizmet için yürümeye devam edeceğiz. Hepinize güveniyorum. Bu yürüyüşte çok büyük katkılar sunacağınızı biliyorum. Sizleri AK Parti’yi ve insanlarımızı ne kadar çok sevdiğinizi biliyorum. Bu sevginiz dualar ile birlikte istenilen hedefe bizi yürütecek” şeklinde konuştu.

ŞAHİN: “BU TUTUM VE DAVRANIŞ ATMIŞ OLDUĞUNUZ BU ADIM SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Akyol’dan sonra söz alan İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin, yaptığı konuşmada, aday adaylarına seslenerek, “Siyaset üzerinden bu memlekete bu şehre ve bu ülkeye olan sevgi ve saygı duygusunu ifade etme adına yapmış olduğunuz bu tutum ve davranış atmış olduğunuz bu adım son derece önemlidir” dedi.

“Biz bugün Ordu’nun en büyük partisiyiz” diyen eski Bakan Şahin, “En büyük parti olmak yetmiyor. En iyi partisiyiz. En uyumlu partisi olmak zorundayız. En kardeş partisiyiz. Türkiye’de de partimiz diğer partilere göre farklı, diri, uyumlu, kardeşlerden oluşan bir partidir. Ama ben her konuda da olduğu gibi Ordu’muzda da Türkiye’deki AK Parti içinde de, 80 ile göre daha farklı bir AK Parti yapısını, aday adaylığı süreci dahil, seçim süreci dahil, ortaya koymanın gayreti içerisinde olmamızı istiyorum, ben öyle arz ediyorum. AK Parti üzerinden Ordu farkını veya Ordu AK Parti’deki farkını da biz ortaya koyalım istiyorum. Ben öyle düşünüyorum. Nitekim Allah’a şükürler olsun bu söylediğimizi olabildiğince, mümkün olduğunca, çok uzakta değil, 2011 yılındaki seçim döneminde, hep birlikte, burada bulunan hemen hemen bütün arkadaşlar olarak sizlerin de katkınızla, katılımınızla, desteğinizle, en azından ben öyle kabul ediyorum, ben öyle inanıyorum, ben öyle inandım ve yoluma devam ettim. Başardık. 2014 yerel seçimlerde de 2011 yılındaki Ordu AK Parti başarısının daha ötesine geçmek durumundayız. İnşallah geçeceğiz. O gün altıda altı diye bir iddiayı ortay koyduk, Allah’a şükür biz altıda beşi bulduk. Ama bizim için o altı da altıdır. Bugün o günden daha güçlüyüz, daha organizeyiz ve daha inançlıyız. Bugün neden yirmide yirmi olmasın. O günün altıda altısı, bugün yirmide yirmisi. Siyaset ülke için önemlidir. Demokraside siyaset ve siyasi kurumlar olmazsa olmaz. Biz olmazsa olmaz bu siyasi çalışmamızla, siyasetteki aktörlüğümüzle, yük almamızla ve varlığımızı ortaya koymamızla hep birlikte aynı zamanda bu ülkenin demokratik hayatına ve demokratikleşmesine de katkı veren bir camiayız, bir takımız, bir ekibiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>