ŞAHİN, KİVİ HASADINA KATILDI

Ordu’da geleneksel olarak düzenlenen Kivi Şenliği’nin bu yıl 7. yapıldı. Bu yılki şenliğe İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Vali Kenan Çiftçi ve protokol üyeleri de katıldı.

Ordu Merkeze Bağlı Kayabaşı Köyü’nde Tunay Küçük’ün bahçesinde yapılan şenlikte her yıl olduğu gibi Ordu’daki en iyi kivi bahçesi ve en iyi kivili pasta seçildi.

Yarışmalardan önce İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin ile Ordu Valisi Kenan Çiftçi, şenlik alanına getirilen kivileri inceleyip kivi üreticileri ile sohbet ettiler.

Şenlikte konuşan Şahin ve Çiftçi, Ordu’nun kivi üretiminde Yalova’yı geride bırakarak birinci olmasını temenni ettiler.

İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin, yaptığı konuşmada, “20 yıldır yürütülen çalışmanın sonucunda geldiğimiz durumu değerlendirmek ve bunu bir şenlik havasında yaşamak üzere bir aradayız. Kivi ilimizde, Yalova’dan sonra üretimi yapılan, tüketimi ve pazar payı yükselen bir alternatif üründür. İlimiz ekonomisinde bir değerdir. Gelir kaynağı oluşturan önemli bir çaba ve gayrettir. Bu ilin güzelliğini, nimetlerini, imkanlarını en iyi şekilde değerlendirerek hayatımızı daha konforlu hale getirmek, gelirimizi daha çok artırmak ve hem kendi mutluluğumuzu zenginleştirmek, hem de çevremize mutluluk, huzur veren insanlar olmak gibi hayatı ve yolculuğu devam ettirmek durumundayız. Ziraat hayatında, ekonominin de temelidir. Bu temelde emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Çiftçi ise konuşmasında, “Ben şunu biliyorum; Ordulu kardeşlerim, Ordulu insanlar neyi üretirse en güzelini üretir ve ürettiği konuda da birinci olur. Fındık da birinci miyiz? Evet birinciyiz. Bal da birinci miyiz? evet birinciyiz. Kivi’de de ikincinin birincisiyiz diyelim. Onda da birinci olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Ordu Fatih Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi, yöresel oyunları sergiledi.

Ardından ise en iyi kivili pasta ve en iyi kivi bahçesi yarışmalarında birinciler açıklandı. En iyi kivi pastası yarışmasında İlknur Mutlu, en iyi kivi bahçesi yarışmasında ise Mustafa Öztürk, birinci oldu. Birincilere ve dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin ile diğer protokol üyeleri sembolik kivi hasadını gerçekleştirdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>