YEDAŞ, FUARIN YILDIZI

Türkiye’de ilk kez bir elektrik dağıtım şirketi, Ar-Ge bütçesine ayırdığı ödeneğiyle inovasyon hedefli bir keşfe imza attı. TÜBİTAK’tan ödül alan ve 2. İnovasyon Fuarı’nda standı ilgi odağına dönen YEDAŞ’ın Ar-Ge standı, tasarrufa yönelik buluşlarıyla dikkatleri üzerine çekti.

TÜBİTAK tarafından ‘bilgi ve iletişim teknolojileri’ alanında, ödüle layık görülen YEDAŞ Odtü Teknokent Ar-Ge Ofisi, 2. İnovasyon Türkiye Fuarı’nda ilgi topladı. Genel Müdür Türkoğlu, “Bir elektrik dağıtım şirketi olan YEDAŞ, inovasyon hedefli projelerini hayata geçiriyor” dedi.

Türkiye’deki tüm firma ve kuruluşlarının sonuçlandırılmış en yenilikçi projelerini sergilediği ve gelişen teknolojinin üreten yüzünü tüm dünya ile paylaşma fırsatı bulduğu 2. İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuarın yıldızı Odtü Teknokent Ar-Ge Ofisi, Sokak Aydınlatma Kontrol Sistemi ve Sekonder Koruma İzleme Sistemi Projeleri ile fuara katılım sağlayan YEDAŞ’ın standı oldu. Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop il ve ilçelerinde müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi hizmeti sunmayı amaçlayan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (YEDAŞ) bütçesinden ayırdığı pay ile Ar-Ge çalışmalarını yürüten ve TÜBİTAK tarafından ‘bilgi ve iletişim teknolojileri’ alanında ikincilik ödülü alan Odtü Teknokent Ar-Ge Ofisi’nin fuardaki standının açılışına YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ve YEDAŞ ve Çalık YEPAŞ’ın üst yöneticileri de katıldı.

2. İnovasyon Türkiye Fuarı’na katılım sağlayan diğer şirket ve kuruluşları gezen Genel Müdür Türkoğlu ve yöneticiler, projeler hakkında bilgi sahibi oldu. YEDAŞ Odtü Teknokent Ar-Ge Ofisi standına büyük ilgi gösteren katılımcı şirketlerin yöneticileri, YEDAŞ’ın teknolojik yatırımlarını yakından takip ettiklerini ve elektrik dağıtımı sektöründe ‘en kapsamlı’ teknolojinin bir arada kullanıldığı bir şirket olmadığı belirterek, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ve ekibini kutladı.

ODTÜ TEKNOKENT AR-GE OFİSİ İKİ PROJE HAZIRLADI

Dünyanın ilk 500 şirketinin kullandığı toplam kalite yönetimini uyguladıklarını söyleyen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, 2. İnovasyon Türkiye Fuarı’nda, bölgesel ve küresel rolü itibariyle Türkiye’nin teknoloji ihraç eden bir ülke haline gelmesine hizmet edecek projelerin tanıtımının yapıldığını belirtti. Türkoğlu, “En ileri ve en yenilikçi projelerin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımlarını yapma fırsatı bulduk. İnovasyon kültürünü ve patent bilincinin yaygınlaştırılmasında bu fuarları kullanmak, teknoloji ve sanayide fark oluşturma yeteneğinin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır” diye konuştu.

Türkoğlu, fuara Odtü Teknokent AR-GE Ofisi’nin hazırladığı Sokak Aydınlatma Kontrol Sistemi ve Sekonder Koruma İzleme Sistemi Projeleri ile katılım sağladıklarını söyleyerek, “YEDAŞ, teknolojik yatırımlarıyla elektrik enerjisini uzaktan yönetme ve kontrol edebilecek bir projenin adımlarını attı” şeklinde konuştu.

TECRÜBE VE BİLGİMİZ BAŞARIYI GETİRMEKTEDİR

Türkoğlu şöyle konuştu: “Günümüzün rekabetçi koşullarında sürdürülebilir başarının sırrı, yenilikçi düşünce, değişim-gelişim ve yeni teknolojiye sahip olmaktan geçmektedir. Bu sürecin anahtarı ise Ar-Ge çalışmalarına verdiğiniz önemdir. YEDAŞ, Avrupa’nın büyük şirketlerinin kullandığı ve Türkiye’de en üst düzeyde SAP kullanıcı olan ilk ve tek elektrik dağıtım şirketidir. Kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sunmak ve müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutmak istiyoruz. Avrupalının kullandığı elektriğin aynı şekilde bölgemizde de kullanılması için yatırımlarını gerçekleştiren YEDAŞ, tüm tecrübesi ve bilgisiyle, kısa sürede başaracaktır. YEDAŞ, tüm paydaşlarıyla birlikte bir yön birliği içerisinde ortak sinerji yaratarak, müşteri memnuniyeti odaklı bir yönetim modeli sergilemektedir.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>