CUMHURİYETİMİZİ GURURLA KUTLUYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri Ordu’da Atatürk Parkı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı.

Tören kapsamında Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ordu İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Garip Gümüş, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

ŞENER: CUMHURİYET GELECEK ADINA GÜVENCEMİZ

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, “Cumhuriyetimiz’in ön gördüğü özgürlükçü demokrasiyi geliştirmek için bütün gücümüz ile çalışıyoruz” dedi.

Şener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cumhuriyet’in gelecek adına en büyük güvence olduğunu vurguladı.

“Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesiyle Cumhuriyet’i ayakta tutan Türk milleti ile büyük bayramı kutlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Şener, mesajında şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin ön gördüğü özgürlükçü demokrasiyi geliştirmek için bütün gücümüz ile çalışıyoruz. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin taçlandığı Cumhuriyetimizin 90. yıldönümünde aziz milletimizin bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

ÜNAL: TÜRKİYE DÜNYA’YA ÖRNEK

Milletvekili Fatih Han Ünal yayımladığı mesajında Türk milletinin, Atatürk’ün önderliğinde insanüstü bir gayret ve fedakarlıkla, bağımsızlık mücadelesinde eşsiz bir zafer elde ettiğini ve Cumhuriyet’in kurulmasıyla da, kendi devletinin yegane sahibi olduğunu belirtti. Ünal, mesajında, “Büyük, köklü ve güçlü bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve çağdaş yapısıyla, pek çok ülke için örnek model oluşturmaktadır. Ülkemizin dirlik ve düzeni için gerekli özenin, öncelikle bu niteliklerin oluştuğu Cumhuriyet değerlerinin çevresinde, kenetleneceğine ve yeni eserlerle yüceltilerek geleceğe güçlü bir şekilde taşınacağına olan inancımız tamdır. Gelinen noktada Türkiye’nin, geleceğin ülkesi olarak gösterilen güçlü ve dinamik bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor ve tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

HAMARAT: GURURLA KUTLUYORUZ

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, “Türkiye, sahip olduğu büyük tarihi ve kültürel zenginliklerle Cumhuriyetin 100. yılında büyük Türkiye hedefini gerçekleştirecektir” dedi.

Hamarat, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde efsanevi bir kurtuluş mücadelesi veren aziz millet tarafından kurulan Cumhuriyet’in 90. yıldönümünün büyük bir coşku ve gururla kutlandığını belirtti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>