BELEDİYE İMKANLARI İLE İLK CAMİ

Ordu’nun Çatalpınar ilçesi Sanayii Sitesine yapılan Sanayi Caminin açılışı gerçekleştirildi. Cami’nin ilk ezanını Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dünya birincisi Alper Karderun okudu.

Açılış programına Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu Milletveikili İhsan Şener, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ordu Müftü Yardımcısı Mesut Öztürk, çevre belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Sanayi Camisinin Belediye’nin kendi imkanları ile yapıldığın söyleyen Çatalpınar Belediye Başkanı Muhasin Eriş, “7 ay önce Sanayi sitesinde 50 tane işyerini açmıştık. Bir camiye ihtiyaç olduğu söylenmişti. Bizde 7 ay kadar kısa süre içerisinde bu camiyi bitirerek hizmete sunduk. Belediyemizin kendi imkanları ölçüsünde, 480 bin liraya camiimi tamamlayarak hizmete sunduk. 1 yıl önce çıkartılan yasa ile Belediyelerin imkanı olması halinde camii yapabilme hakkı verildi. Bizde imkanlarımız ile bu camiinin yapımını gerçekleştirdik.”dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Büyükşehir Belediye yasasının Belediyelerin önündeki engelleri kaldırdığını ifade ederek şunları söyledi, “Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin’in, Büyükşehir kanununda yaptığı değişikliğin belediyelerimiz tarafından doğru okunması halinde bu camii yapımında da görüldüğü gibi nasıl hizmete dönüştüğünü görüyoruz. Milletimizin önündeki engeller kaldırılıyor. Büyükşehir kanunu ile belediyelerimizin çalışmalarını daha rahat yapmalarını sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde milletimizin önündeki engelleri bir bir kaldırarak daha güzel eserlerin yapılmasına şahit olacağız.”diye konuştu.

Caminin önemine vurgu yapan Ordu Valisi Kenan Çiftçi ise, “Çok güzel bir eser olmuş. Filipinlere gitmiştim. Zambuoanga’ya gittim, buradan 14 bin kilometre uzakta. Sultan Abdulhamit han, gemisine caminin tüm inşaat malzemelerini koymuş ve oraya götürmüş. Camii yapılmış ve halen orada kullanılıyor. Orada müslüman sayısının artmasını sağlamış. Camiiler çok önemlidir.”

Son olarak konuşan Eski İçişleri Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, hep birlikte böyle güzel bir yapımın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dünya birincisi Alper Karderun ezan okudu. Duanın ardından kurdela kesilerek caminin açılışı gerçekleşti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>