RÜYA’YA İLK UÇAK 15 KASIM’DA İNEBİLECEK

Ordu ve Giresun’un ortak hayali olan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının yüzde 56’lık bölümü tamamlandı. 2014 yılının Temmuz ayından itibaren resmen kullanıma açılacak olan Ordu-Giresun Havalimanı, 15 Kasım’dan itibaren de uçak inişine hazır hale gelecek.

Ordu-Giresun Havalimanı’nın 3 kilometre olacak pistinin 2,5 kilometrelik kısmının deniz dolgusu yapılırken, dolgu yapılan alanın bin 600 metrelik kısmının da asfaltı döküldü. Pistin tamamlanması 500 metrelik dolgu alanı ile bin 400 metrelik asfalt dökme işlemi kaldı.

Pistin havaların müsait olması durumunda 15 Kasım’da tamamlanması beklenirken, bu tarihten itibaren isteyen uçak Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yapabilme imkanına kavuşacak. Mendirekte de bitiş tarihi olarak Aralık ayı tahmin ediliyor. Toplamda 4,5 kilometre olacak olan mendireğin 3 bin 800 metrelik dolgusu yapıldı. Kalan 700 metrelik dolgunun ise yılbaşına kadar tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan Ordu-Giresun Havalimanı’nın apronları içinde geri sayım başlarken apronların kurulacağı alan beton dökülerek hazır hale getiriliyor. Alana beton dökme işleminin de kurban bayramından sonra başlaması bekleniyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>