EDEBİYAT FESTİVALİ ŞİİRLER İLE BİTTİ

Ordu Belediyesince organize edilen 4.Uluslararası Ordu Edebiyat Festivalinde İşadamı İsmet Erçal, okuduğu şiir ile büyük alkış aldı.

Ordu’lu şair ve yazarların serbest sunumları yapıldı. Ufuk Ersoy, Muzaffer Günay, Mustafa Karademir, Birol Öztürk, Adnan Yıldız, Yekta Aydın, Ahmet Çakır, İsmet Erçal, Fuat Huysuz, Dilek Sağesen, Fehmi Yener, Servet Yerli, Ünal Yıldırım, Dursun Yılmaz ve Salim Yurdakul’un sunumlarını yaptığı programın devamında ise Başkan Seyit Torun şair ve yazarların plaketlerini vermek üzere sahneye geldi. Başkan Seyit Torun katılımcıların plaketlerini verirken, Festival boyunca hemen hemen tüm etkinlikleri takip eden Ordu İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı’ya da festival anısına bir plaket takdim etti.

Başkan Torun yaptığı konuşmada festivalin başarılı geçtiğine vurgu yaparak, emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Seyit torun konuşmasında şunları söyledi;
“Edebiyat Festivalimizde bize katkıda bulunan Valiliğimiz başta olmak üzere, Ordu Üniversitesi, Belediye Başkan Yardımcımız Özer Karadağ, Şinasi Tepe, İbrahim Dizmen olmak üzere tüm tertip komitesinde emeği geçen arkadaşlarıma, Yerli yabancı şair ve yazarlarımıza, Pen Türkiye’ye, Erçallar Gıda’ya, Ofsad’a, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne, Alametifarika’ya, Perşembe Belediyesine, Gülyalı Belediyesi’ne, Bolaman Belediyesi’ne, yurt içinden ve yurt dışından misafirimiz olan tüm yazılı ve görsel basının temsilcilerine, misafirlerimizle yakından ilgilenen mihmandarlarımıza ve ilk günden son güne kadar gece gündüz demeden, mesai unsuru dinlemeden büyük bir özveri ile bu festivalin gerçekleşmesinde emek ortaya koyan tüm çalışma arkadaşlarımıza, festivalimize katılamayıp çiçek ve telgraf gönderen, telefon açan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Festivalimize katılan, izleyen, değerlendiren herkese şükranlarımı sunuyorum ve inşallah 5. Uluslar arası Ordu Edebiyat Festivalinde buluşmak dileği ile hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>