1 ÖLÜM 3 YAŞAM

Beyin ölümü gerçekleşen kadının böbrekleri ve karaciğeri, 2 şehirde 3 hastaya ikinci yaşam şansı verdi

Ordu’da beyin ölümü gerçekleşen Emriye Önen’in yakınları tarafından bağışlanarak öpücüklerle uğurlanan organlarını 3 kişiye can oldu. Ulubey ilçesi Yukarıkızılen köyünde yaşayan 58 yaşındaki 6 çocuk annesi Emriye Önen, 2 hafta önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı ancak beyin ölümü gerçekleşti. Organların hastaneden çıkartılarak araçlara yerleştirilmesi sırasında aile fertleri gözyaşlarına boğuldu.

‘BİZE HAYAT VERDİLER’
Kalp bağışı, organı almak üzeren Samsun’dan Ordu’ya gelecek ekibi taşıyacak helikopterin hava muhalefeti nedeniyle havalanamaması nedeniyle gerçekleşemedi. Böbrekler Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde tedavi gören 2 hastaya, karaciğer ise Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde tedavi gören hastalara nakledilmek üzere karayolu ile gönderildi. Bir böbrek, 12 yıldır hayatını diyalize bağlı olarak yürüten Ferit Ak’a (52), diğeri ise 9 yıldır diyalize bağlı yaşayan Zübeyde Nalkıran’a (39) nakledildi. Sağlıklarına kavuşan 2 hasta hislerini, “Bir kişinin yaşamı son bulurken bir diğer kişi hayat buluyor. Onlar bize organ değil bir hayat bağışladı” şeklinde dile getirdi.

KUTULARI ÖPEREK VEDA ETTİLER
Emriye Önen’in eşi Şükrü Önen, kardeşi Sebahattin Akbaş, kardeşinin eşi, çocukları ve yakınları organların konulduğu kutuları öperek uğurladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>