CHP’Lİ VEKİL-BAŞKAN KIYAĞI

CHP’li Gürgentepe Belediye Başkanı Halis Baykara, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız’ın ortağı olduğu gazeteye bin 800 tl para ödemesi yapmış. Başkan Baykara, belediye adına başka ajanslara yaptırdığı işin ise parasını ödememiş.

Gürgentepe’nin Cumhuriyet Halk Parti’li (CHP), Belediye Başkanı Halis Baykara, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız’ın ortağı olduğu “Ordu Yorum” gazetesine para desteği sağladığını itiraf etti.

MİLLETVEKİLİNİN GAZETESİNE HABER KARŞILIĞI BİN 800 TL ÖDEMİŞ

Ordu’da uzun zamandır tartışmalara konu olan, CHP’li Belediye Başkanı Halis Baykara’nın Gürgentepe Belediyesi adına ajanslara ve bazı firmalara yaptırdığı işlerin parasını ödemezken, ödenmesi gereken faturaların bir kısmını ödeyip bir kısmını ise aylarca ödememeye devam ederken, kendi partisinin Milletvekili İdris Yıldız’ın gazetesine yaptığı haberler karşılığı Bin 800 TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.

MİLLETVİKİLİNİN GAZETESİNE PARA ÖDEDİĞİNİ DOĞRULADI

-Particilik ve Gazetecilik etiği açısından hiç hoş olmayan bu tablo karşısında Başkan Halis Baykara’ya kendi partisinin milletvekilinin gazetesine neden böyle bir para ödediniz sorusuna ise; “Onlar zaman zaman haberlerimizi yapıyorlar. Bizde böyle bir para ödedik. Bu para kayıtlarda abonelik olarak geçmektedir” dedi.

-Başka gazetelere de haber yaptırıp para veriyormusunuz sorusuna ise; “Bu zamana kadar resmi bir ödeme yapmadık hiç kimseye, fakat gerekirse öderiz” dedi.

- Başka ajans ve firmalara yaptırdığınız işlerin parasının ödenmediği söyleniyor buna ne diyeceksiniz sorusuna ise; “Hayır yok” diyerek yalan söylemeyi de ihmal etmedi.
Haber: www.orduaksiyon.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>