MHP’NİN ADAYI ENGİNYURT

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak eski milletvekili 47 yaşındaki Cemal Enginyurt’u gösterdi. Enginyurt, yürütecekleri projelerle 10 yılda kent nüfusunu 2 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ordu’yu yaşanabilir bir kent yapmak amacında olduklarını belirten Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçmiş dönemlerde yaptığımız hizmetlerin devamı olarak Ordu’yu yaşanabilir bir kent haline getirmek istiyoruz. Ordu’nun, Türk milletinin sesi olmasını istiyoruz. Korkutulmuş, sindirilmiş insanların sesi olmak istiyoruz. Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin diktatoryasını yıkmak için yola çıktık. AK Parti’nin yolsuzluğu ve vurgununu, talanını durdurmak için yola çıktık. Bu yolculukta Ordulular’dan destek bekliyoruz.”

SOMUNCUOĞLU’NA SALDIRI

21′inci dönem MHP Ordu Milletvekili olan evli ve 2 çocuk babası Cemal Enginyurt, 2000 yılında 10′uncu Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olacak olan MHP’li eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu’nu kameralar önünde tartaklanması olayına karışmıştı. Cemal Enginyurt, siyasi hakları kullanmaktan men etme, görevi başındaki memurlara saldırı – mukavemet, kamu malına zarar verme gibi suçlardan yargılandı. Enginyurt, 10 bin 500 lira tazminata mahkum olurken, 8 ay hapis yatıp Haziran 2010′da tahliye oldu. Ordu’da geçen yıl yapılan MHP İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Cemal Enginyurt, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olması nedeniyle bu görevinden istifa etti. Cemal Enginyurt aynı zamanda Ordu’da günlük yayın yapan yerel Ordu Yeni Haber Gazetesi’nin de imtiyaz sahipliğini yürütüyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>