HARMANDAN FINDIK ALANLARA UYARI

Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, üreticilerin harmanına giderek yaş fındık alan tüccarlara sert uyarılarda bulundu. Üreticiden yaş fındıkları alıp kuru fındıkla harmanlayıp satan tüccarlar olduğunu söyleyen Feyzi, “Ahlak dışı fındık alan tüccarlar var.” dedi.
Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi’den sert uyarı. Son günlerde Korgan, Kumru, Aybastı gibi yüksek ilçelere giderek fındık alan tüccarlar Fatsa Ticaret Borsası Başkanı’nın hedefinde.

Bu ticaret içinde bazı olumsuzluklar olduğunu belirten Borsa Başkanı Ali Feyzi, “çok azda olsa pazarı tehdit eden bir olayla karşı karşıyayız. Birkaç tane üye manavımız yüksek kesimlerden üreticilerle yaş fındık pazarlığı yapıp, aldığı yaş fındığı kuru fındıkla harmanlayarak, fabrikaya gönderip, yaş fındıklarını kuru fındıkların arasında pazarlıyorlar. Bu çok cüzi bir kesimin yapmış olduğu ahlak dışı ticaret fındığın geneline zarar veriyor. O yüzden bu işi yapanları uyarıyoruz. Fabrikaları da daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Fabrikacı arkadaşlarımız fındığın 3-5 yerinden değilde 10 yerinden numune alsınlar ki bunu yapan insanlar yakalansın. Çünkü bu tür ticaret yapanlar bizim gözümüzde fındığın katilidir.”

Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, bu konuya tarım müdürlüklerin el atması gerektiğini söyleyerek, “bu konuya tarım müdürlükleri denetleyebilir. Aslında esas olarak bu işe el atıp denetleyecek olan bana tarım müdürlükleri. Çünkü bu işin hiçbir hukuki yaptırımı yok. İki tane ticaret erbabı anlaşıyor. Birde alıcıları var. Ama alıcı bunlardan habersiz.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>