GÜLDÜREN TABELA

Karadenizli’nin kıvrak zekası yine güldürdü. Ordu’da bir seyyar satıcının işe çıkmasını engelleyen araç sahiplerine yönelik hazırladığı tabela gülümsetti.

“PARK EDEN ARACA ZARAR VERİLİR”

Ordu’da 28 yıldır seyyar satıcılık yapan Durmuş Yüce, Düz Mahalle’deki deposunun önüne sürekli araçların park etmesinden dolayı sinirlenince yaptırdığı tabela ile vatandaşları hem uyarıyor hem de gülümsetiyor. Durmuş Yüce, deposunun girişi kapısına “Depo önüdür araç park edilmez. Park edilen araçlara zarar verilir” tabelası yazdırsa da, bu tabelayı da kimsenin dikkate almadığını söyledi.

“CANIMA TAK ETTİ”

Yüce, bu zaman bir araca zarar vermediğini verme gibi de bir düşüncesinin olmadığını ifade ederken, yaptığı konuşmada, “Bu yazıyı yazmamdaki amaç, park edilen araçların işe çıkmama engel olmasıdır. Daha önce park edilmez yazısını asmama rağmen, insanların buna itibar etmemeleri, hatta şu yazıya bile itibar etmiyorlar. İş yerimin önüne araç çeken çok kişi oluyor. Bizim ricamız depo önlerine araç park etmesinler. Canımıza tak etti. Belki caydırıcı olur diye böyle bir yazı astım. Bu zamana kadar hiçbir araca zarar vermedik, hiçbir araca da zarar verme gibi bir düşüncemiz yok. Sadece caydırma amacıyla asılmış yazıdır. Kimse depo önüne araç park etmesin. Bizim işe gitmemize engel olmasın” ifadelerini kullandı.

“MESAJ VERECEK BİR YAZI”

Deponun önünden geçen Korkmaz Gözlemeci isimli vatandaş ise, Karadeniz usulü komik ama insanlığa büyük bir mesaj verecek yazı olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>