ÖNCE KES, SONRA TRAKTÖRE YÜKLE

ORDU Belediyesi Sahil’e yapacağı park için 50 yıllık ağaçları kimseye hissettirmeden bir bir kesiyor. CHP’li Belediye Başkanı Seyit Torun, park yapımına başlanmadan önce tek bir ağacın kesilmeyeceğinin sözünü vermesine ve Gezi parkında yapılan eylemler için ise “Diren Gezi Parkı. İstanbul Gezi parkında yapılan doğa katliamı bizleri derinden üzmüştür” şeklinde beyanat vermesine rağmen, Ordu sahilinde yaptığı çevre düzenlemesinde ağaç katliamını sessizlik ile yürütüyor.

Ordu Belediyesi tarafından yaklaşık olarak 2 aydır süren Kıyı Plaj ve Park Projesi kapsamında sahile kafeteryalar, oturma bankları, güneşlenmek için platformlar, soyunma kabinleri, tuvaletler, spor aletlerinin olacağı alanda bulunan ağaçlar kesilerek teker teker katlediliyor. Bugüne kadar 100′den fazla ağaç belediye tarafından sistemli olarak katledildi.

FOTOĞRAF NET OLARAK KANITLIYOR

Ordu Meslek Yüksekokulu karşısında bulunan sahil’de çalışan belediye personelleri testere motor ile ağaçları kesmeyi sürdürüyor. El arabaları ile traktörlere yüklenen ağaçlar belediye’ye ait depoya götürülüyor.

Park çalışmaları başladığında iş makineleri ile sökülüp, testere ile kesilen ağaçlara tepki gelince, Belediye, gece saatlerinde vatandaşın sokaklardan çekildiği zamanlarda ağaçları kesiyor.

Duruma tepki gösteren Ahmet Kayhan adlı vatandaş, “Her gün bir yada birkaç ağaç kesiliyor. Belediye’ye gidip durumu anlattık ancak bize kuru ağaçları kestiklerini söylediler. Ben de yaş ağaçların katledildiğini söyledim ancak çevre düzenlemesi nedeni ile birkaç ağacın kesilmesinde mahzur olmadığını beyan ettiler. Birkaç derken onlarcası göz göre göre kesildi, kimsenin sesi çıkmıyor. Yazıktır günahtır. Bir ağaç kaç yılda büyüyor bunu düşünmek gerekir. Ha bir insan öldürmüşler ha bir ağaç kesmişler ne farkı var.”dedi.

Çevrecilerin bu katliama sessiz kalmaması bekleniyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>