KAYSERİ’NİN UMUDU DEREYOLU

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Osmanlı Padişahlarından Sultan Abdulaziz zamanında hedeflenen Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan kuzey – güney yolunun Pınarbaşı ilçesinden geçtiğini belirtti. Vali Düzgün, bölgedeki yol çalışmasının tamamlandığını belirterek, “Önümüzdeki bir iki yıl içinde Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan bu yolun da Pınarbaşı’ndan geçecek olması buranın ekonomisinin mutlaka önemli ölçüde canlandıracağını düşünüyorum” dedi.

Vali Düzgün, Pınarbaşı için önemli projelerden birisinin Osmanlı Padişahlarından Sultan Abdulaziz zamanında hedeflenen Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak Kuzey ve güney yolu olduğunu ifade etti. Vali Düzgün, “Bu hatta Pınarbaşı’dan geçiyor. Bu bölgedeki yol çalışmaları önemli ölçüde tamamlanmış. Ama daha önce görev yaptığım Ordu ili sınırları içinde o Karadeniz’in sert coğrafyası altında 25 tünel açılıyor. O tüneller tamamlandıktan sonra önümüzdeki bir iki yıl içinde Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan bu yolun Pınarbaşı’ndan geçecek olması buranın ekonomisinin mutlaka önemli ölçüde canlanacağını düşünüyorum. Bu yol Karadeniz’in ortasından Adana’ya kadar uzanacak olan bir yol. Belki başka projeler var ama en önemli projelerden biri olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>