KAÇAK YAPILAŞMAYA MÜDEHALE

Ordu Belediyesi, kentin farklı noktalarında uzun yılların birikimi olarak ortaya çıkan çarpık yapılaşmaya müdahale etmeyi sürdürüyor.

Daha önce Akyazı Mahallesinde geçmişten gelen ve kaçak olarak oluşturulan birçok yapıyı oluşturduğu ekiplerle ortadan kaldıran Ordu Belediye, bu kez de Yeni Mahallede aynı uygulamayı hayata geçiriyor.

Ordu Belediye Encümeninin 09.10.2012 tarih ve 848 Sayılı Kararı ile bazı binaların çekme mesafesine ruhsatsız olarak yapılan eklentilere yasal hale getirilmesi için 30 gün süre verilmişti. Ancak verilen süre zarfında hiçbir işlem yapılmadığı tespit eden Ordu Belediyesi, 3194 sayılı imar kanunun 32. Maddesi gereğince bahse konu aykırı eklentilerin yıkılması için Encümenin kararı ile harekete geçti ve bu kararı hayata geçirdi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin koordineli sürdürdüğü çalışmaları ile ruhsatsız eklentilere müdahale eden Ordu Belediyesi, Vatandaşların da sağduyulu yaklaşımı ile Encümen Kararını yerine getirerek, çirkin ve çarpık yapılaşmaya müdahale etmeye devam edecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>