HAMARAT, ADAY İLE İLGİLİ KONUŞTU

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, bu sabah Ordulu basın mensuplarıyla buluştu. Hamarat, yaklaşan yerel seçimler öncesi en çok merak edilen konu olan AK Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda çalışmaların devam ettiğini ve Ordu için doğru adayın belirleneceğini söyledi.

 

Büyükşehrin AK Parti’nin projesi olduğunu yineleyen Hamarat, 2014 Mart ayından sonra artık Ordu’da hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve Ordu’nun hızla gelişip büyüyeceğini söyledi. Hamarat, “Büyükşehir bizim projemiz, reformumuz. Türkiye’de 30 tane büyükşehir eski 13 büyükşehrin aynısı değil. Köy Tüzel kişilikleri, belde tüzel kişilikleri birleştirildi. Bunların başına içine Özel İdare’de katılarak çok güçlü bir yerel yönetim oluşturuldu. Bu güçlü yerel yönetimin adı büyükşehir ve bütün il sınırlarını içine alıyor. Ordu’daki her vatandaşımızın iki tane belediyesi var artık. Bu çok güçlü bir yerel yönetim. Bu partimizin bir çalışmasıdır.”

 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda Ordu için İdris Naim Şahin ve Enver Yılmaz isimlerinin öne çıktığı hatırlatılan Mustafa Hamarat verdiği cevapta, “biz parti olarak çalışıyoruz. Biz bireysel çalışmıyoruz. Harmana fındık topluyoruz. İnşallah, bu harmandan bereketiyle beraber topladığımız fındıkları bütün Ordu’nun hizmetine sunacağız. Burada ayrı çalışmalar bir ayrılıkmış gibi lanse edilmesin. Bu ayrı ayrı çalışmalar zaman israfı yapmamak için yaptığı çalışmalar. Bugün ben buradayım, yarın başka bir arkadaşımız burada. Başka bir arkadaşımız başka bir yerde, öbür arkadaşımız başka bir yerde. Hepimiz aynı gaye için çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak Ordu’yu AK Partili büyükşehirle buluşturmak için çalışıyoruz. Adayın kimi olacağı konusu tamamen genel merkezimizin konusudur. Ordu’da şöyle bir şey söyleniyor, ‘bize kimi göndereceksiniz?’ gibi sözler söyleniyor. Genel merkezimizde, Ordu’nun kimi istediğine kulak kabartıyor. Dolayısıyla bu iki arayış bulaşacak. Daha resmi müracaat bile yok biliyorsunuz. Belki de konuşulanların hiçbiri olmayacak. Adaylık için ismi geçen milletvekilleri var. Milletvekilleri adaylık başvurusu yapmıyor. Ordu için uygun aday, en güzel belediye başkanlığı yapacak aday, Ordu’yu kucaklayacak adayı genel merkezimiz belirleyecek. Benim adaylık konusunda kafa karışıklı yapacak açıklama yapmam doğru olmaz. Benim yetkimi aşan ve tamamen genel merkezin yetkisinde olan bir konu. Genel merkezde henüz daha hangi ile hangi aday noktasına gelinmedi. Geçen kamuoyuna yansıyan toplantı illere ilk bakış, ilk kamuoyu değerlendirmeleri. Ordu’da da bu arkadaşlarımızın isimleri çıktı. Bu isimler başka birçok isim AK Parti tarafından değerlendirilip Ordu için en uygun aday belirlenecek. Kimse kimseye söz vermesin.”

 

Hamarat, söylenen anketlerde kendi adının da geçtiğini hatırlatarak, kendisine görev verilirse görevden kaçmayacağını, ancak verilmese ve başka bir arkadaşına verilirse küsmeyeceğini ve kendi adaymış gibi çalışacağını da sözlerine ekledi. 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>