ŞENER: GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, 19 Eylül Gaziler günü ve Atatürk’ün Ordu’ya ziyareti nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Şener mesajında şunları söyledi:

“Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak ve milletimizin huzurlu, mutlu yaşaması için hayatlarını ortaya koyarak mücadele veren ve bu uğurda Gazilik rütbesi ile şereflenen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sakarya Meydan Muharebesinden sonra Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 yılında verilen ‘Gazilik’ unvanının ardından aynı gün Gazilik günü olarak kabul edilmiştir. Yine 19 Eylül 1924 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk, Ordu’yu ziyaret ederek bugünün ilimiz adına önemini daha da arttırmıştır.

AK Parti Hükümeti olarak son 11 yılda şehit yakınları ve gazilerimiz adına çok önemli çalışmalar yaparak daha çok haklara sahip olmalarını sağlama gayreti içinde olduk. Son olarak 12 Temmuz’da çıkartılan yasa ile yeni iyileştirmelerde gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonra ki süreçte Şehit yakını ve gazilerimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada desteğimiz sürecektir.

Bu duygu ve düşünceler ile Gaziler gününü kutluyor, tüm gazilerimize ve şehit yakınlarımıza saygı ve sevgilerimi sunarak, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>