ÇARKÇI’NIN KÜFRETTİĞİNİ KÖYLÜ ONAYLADI

Ordu’nun Perşembe İlçesi Tarlacık Köyünde yapılan sondaj çalışması esnasında Tarlacık Köyü Muhtarı Mustafa Güler ile Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı arasında yaşanan kavga ve Başkan Çarkçı’nın canlı yayında da ağzından sinkaflı sözlerin çıktığı olay daha çok konuşulacak gibi.

 

Selami Çarkçı’nın Muhtar Mustafa Güler’e küfür ettiği iddia edilen olaya tanıklık eden ve kendisi de Çarkçı’nın hakaretlerine maruz kaldığını iddia eden Tarlacık Köyü’nden Hüseyin Kontaş, yaşananları anlattı.

 

Olay anında Muhtar Mustafa Güler’in yanında olduğunu belirten köy sakinlerinden Hüseyin Kontaş, kendisine de Başkan Çarkçı tarafından küfür ve şiddet uygulandığını söyledi. Kontaş, “belediye Başkanımız geldi.Dedi ki, ‘buraya sondaja niye mani oluyorsunuz’ dedi. Bende dedim ki başkanıma, ‘başkan, benim şuarada 10 metrede suyum var’ dedim. Başkan dedi ki ‘size su verilecek’ dedi. Bende dedim ki, ‘buradan bize parayla vereceksiniz. Ben bedava su kullanıyorum’ dedim. Daha sonra Başkan dedi ki, ‘kimse karışmıyor muhtarla sen niye karışıyorsun’ dedi. Dedim ki bende ‘başkanım, milletin görüşlerini alalım. Sonra suları kurur, bana kabahat bulmasınlar’ dedim.”

 

Başkan Selami Çarkçı’nın beni döveceğini söylediğini iddia eden Hüseyin Kontaş daha sonra, “Başkanda bana gitmemi söyledi. Hakaretli konuşmalar yaptı. Beni döveceğini söyledi. O esnada bir anda muhtarımıza daldı. Bende karnından tutup geri ittim başkanı. ‘başkanım burada böyle bir şey olmasın’ dedim, bana ‘ sen kim oluyorsun lan’ dedi hakaretli bir şekilde. Bana şamar salladı.Enseme vurarak sıyırdı. Daha sonra zabıta benim kolumdan tutup olaya karışmamamı söyledi. Muhtarım yalnız ellerindeydi. İki kişi tutuyordu. Muhtarın kolları boş olmadığından vurma şansı yoktu. Yalnız başkan muhtarın çenesini tutmuş bir tokat atarken gördüm. Küfürlü konuşmalar geçti. Ben başkanımızın muhtarımıza küfür ettiğini duydum.”
 
orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>