‘EĞİTİMDE DEVRİM YAPTIK’

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, öğretmen ve öğrencilerin 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılını tebrik etti.

Şener açıklamasında şunları söyledi; “Geleceğimizin teminatı, ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve onların kıymetli öğretmenlerinin yeni bir eğitim-öğretim yılını sağlıklı, başarılı, huzurlu geçirmelerini temenni ediyorum. Ordu’da 138 bin öğrencimiz ve 7 bin 500 öğretmenimiz Ordu’nun ve Ülkemizin geleceğinin şekillenmesine katkı sunacaksınız. Milli birlik, beraberlik ve ülke sevgisi ile yetişen nesiller, ülkemizin daha ileri seviyelere gitmesini sağlayacaktır.

Eğitim-Öğretim’e bugüne kadar verdiğimiz destek ile öğrencilerimiz ücretsiz kitaba, teknolojik sınıflara, el bilgisayarlı eğitime kavuşmuştur.

Ordu’da 2002 yılına kadar yapılan derslik sayısını son 11 yılda yaptığımız çalışmalar ile 2′ye katladık. Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitim atılımını gerçekleştirerek 3 bin 945 olan derslik sayısını son 11 yılda yüzde 40 artış sağlayarak 5 bin 500′ye çıkarttık. Sadece bu yıl 9 yeni okul ile 1 yurt binasını eğitime kazandırdık. Yine 18 okul ve yurt binamızın ihalesi ise bu ay gerçekleştirilerek derslik sayısını daha da arttıracağız. Gelecek yıl ile birlikte toplam 60 okul daha yapılarak, 750 derslik eğitime kazandıracağız. Geleceğimiz olan gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için elimizden gelen bütün gayreti ve desteği göstereceğimizin sözünü bir kez daha verirken, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimize hayırlar getirmesini birkez daha temenni ederim.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>