HALIYA SARIP, 960 KM GÖMMEK İÇİN GETİRDİLER

YALOVA’da dişçiye gidiyorum diye evden çıkan ve haber alınamayan Fatih Memiş’in(26), önce çekiç ve bıçak ile öldürüldüğü ardından ise İkizce’ye gömülmek istendiği ortaya çıktı.  Cesedi İstanbul’dan 960 kilometre uzağındaki Ordu’ya getirilerek gömülmek istendiği sırada Jandarma baskını ile 2 zanlı yakalandı.

İstanbul’da facebookta tanıştığı eşinin gönül ilişkisi olduğu iddia edilen kişiyi çekiç ve bıçak darbeleriyle öldürerek halıya sarıp kiraladığı otomobille kayınpederinin de yardımıyla Ordu‘ya götüren 27 yaşındaki C. D., cesedi gömmeye çalıştığı esnada jandarmanın suçüstü yapmasıyla yakalandı. Cinayet şüphelisi C. D. ve kayınpederi 46 yaşındaki Muharrem Şahin tutuklanarak cezaevine gönderildi.Yalova’da yaşayan evli ve 1 çocuk babası 26 yaşındaki Fatih Memiş, yaklaşık İstanbul‘da yaşayan 25 yaşındaki Ş. D. ile facebookta tanışarak arkadaş oldu. 3 yıl önce Fatih Memiş, 26 yaşındaki K.M. ile Ş. D. ise C. D.’la evlendi. Evlilikten sonra görüşmeye ara veren Ş.D. veFatih Memiş 4 ay önce yeniden telefonla görüşmeye başlayarak facebookta yazışmaya devam etti.

EŞİYMİŞ GİBİ Facebook‘TAN YAZIŞTI

Gönül ilişkisini öğrenen C. D., eşi Ş. D.’u geçen hafta kayınpederinin memleketi Tokat‘a gezmeye gönderdi. Eşi Ş. D.’unFacebook hesabına giren C.D., Fatih Memiş’e, Eşim C. memlekete gitti, evde yalnızım. İstanbul‘a gel diye yazdı. Fatih Memiş bunun üzerine buluşmak için 4 gün önce Yalova‘dan feribotla İstanbul‘a gitti. Daha sonra Küçükçekmece‘ye gönül ilişkisi olduğu Ş. D.’un evine giden Fatih Memiş, kapının ziline basınca C. D.’la karşılaştı. Burada çıkan sözlü tartışma sonucu C. D. elindeki çekiçle Fatih Memiş’in kafasına vurarak, ellerini arkadan bağlayıp etkisiz hale getirdi. Daha sonra da çekiç ve bıçak darbeleriyle Memiş’i öldüren D., cesedi çöp poşetine sararak halının içine koydu. Bir gece İstanbul‘daki evinde cesetle yatan C. D., ertesi sabah durumu kayınpederi M. Ş.’e anlatıp ondan yardım istedi.

CESEDİ GÖMMEK İÇİN 970 KİLOMETRE YOL GİTTİ

Muharrem Şahin ve damadı C. D. halının içine sardıkları cesedi kiraladıkları 34 GU 2113 plakalı otomobilin bagajına koyarak toprağa gömmek için karayoluylaİstanbul‘dan 970 kilometrelik yol kat ederek Ordu‘nun İkizce İlçesi’ne getirdi. C. D. ilçeye bağlı Dumantepe köyünde dedesine ait evde gündüz vakti dinlendikten sonra geçen Pazar gecesi kazma ve kürek alarak evin yakınından geçen dere kenarındaki fındık bahçesine cesedi gömmeye gitti. Bahçede karanlıkta el feneri ışığı gören köylüler durumu hemen jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri olay yerine giderek yaptığı incelemede yarısı kazılmış mezar ile halıya sarılı bir erkek cesedi buldu. M. Ş. evin içinde kıskıvrak yakalanırken C. D. gecenin karanlığından faydalanarak fındık bahçesine kaçtı. Kayınpederi Ş.nin, C. jandarma herşeyi öğrenmiş, etrafın sarıldı gel teslim ol çağrısı üzerine C. D. bahçeden çıkarak jandarmaya teslim oldu. Fatih Memiş’in cesedi ise otopsi içinTrabzon Adli Tıp Kurumu‘na gönderildi. Olayda kullanılan otomobil Ünye İlçesi’nde yediemin otoparkına çekilirken, cesedin sarıldığı delil niteliğindeki halılar ise Jandarma tarafından Ünye Adliyesi’ne götürüldü.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı‘nda ifadesi alınan C. D. suçunu itiraf etti. Cinayeti kendisinin işlediğini, kayındeperinin olayla bir ilgisi olmadığını söyleyen D.’un, “Eşimin Facebook hesabına girdim, eşim adına Fatih‘le yazıştım. Eşim C. memlekete gitti İstanbul‘a bize gel yazdım. Oda Yalova‘dan İstanbul‘a eve geldi ve orada öldürdüm. Eşimi sürekli taciz rahatsız ediyordu, namus meselesiydi. Kayınpederimle cesedi İkizce‘ye dedemin evine getirdim toprağa gömecektim dedi.M. Ş.’de cinayeti kendisinin işlemediğini, damadının işlediğini ve suçunu itiraf ettiğini, kendisinin onun yanında Ordu‘ya geldiğini, Jandarma’nın operasyonuyla yakalandıklarını söyledi.

AİLESİ KAYIP MÜRACAATINDA BULUNMUŞ

Fatih Memiş’in 6 Eylül Cuma günü Yalova Diş Hastanesi’ne gitmek için evden ayrıldığı, eve akşam dönmeyince telefonunada ulaşamadıkları için ailesinin ise YalovaEmniyet Müdürlüğü‘ne kayıp müracaatında bulunduğu öğrenildi.Ünye Adliyesi’nde nöbetçi mahkemeye sevk edilen C. D. ve kayınpederi M. Ş. tutuklanarak Ünye Cezaevi’ne gönderildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>