MHP, SEYİT TORUN’U NEDEN DESTEKLEDİ ?

MHP’nin neden Seyit Torun’u desteklediğini Ordu Belediye Başkan Aday adayı Cemal Enginyurt anlattı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Enginyurt, geçtiğimiz seçimlerde MHP’nin Seyit Torun’u desteklediği iddiaları üzerine, parti olarak değil ama birey olarak desteklediklerini kabul etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı görevinden istifa eden Cemal Enginyurt, seçim çalışmalarına hız verdi. Seçilmesi halinde Perşembe-Gülyalı arasında ve Ordu-Ulubey arasında raylı sistemi hayata geçireceğini vurgulayan Enginyurt, Ordu’da işsizliği önlemek için fabrika kurmak isteyenlere de bedava arsa, su vereceklerini ve vergi almayacaklarını kaydetti.

Cemal Enginyurt, 2009 yerel seçimlerinde MHP’nin Seyit Torun’u desteklediği şeklindeki iddialar üzerine ise, o zaman parti yönetimi olarak böyle bir karar almadıklarını ancak tabandaki halkın, AK Parti adayına karşı kazanma şansı gördüğü için Seyit Torun’u desteklediğini söyledi.

Enginyurt, “O zaman Seyit Torun, CHP’den değil, DSP’den adaydı. Parti yönetimi olarak değil ama tabandaki vatandaşların Rahmetli Ecevit’in partisi olan DSP’den aday olduğu için desteklemiş olabilir. O da Sayın Ecevit’i solda görmediği için desteklemiştir. Ama o dönem ne parti yönetimi, nede adayımız Ali Aydın’ın Seyit Torun’u desteklenmesi şeklinde bir açıklaması olmamıştır.”

AK Parti Ordu’yu Seyit Torun’u yıkmak için büyükşehir yaptığı şeklindeki iddiaları da değerlendiren Enginyurt, “efendim AKP, Seyit Torun’dan belediyeyi alamadığı ve o nedenle Ordu’yu büyükşehir yaptığı şeklinde sözleri var. Koskoca Başbakan, dünyayı yönetmeye kalkan, Türkiye’de o kadar işi olan bir başbakan kalkacak, ‘ya biz bu Seyit Torun’u yıkamıyoruz. Yıkmak için Ordu’yu büyükşehir yapalım’ diyecek. Buna kimse inanmaz. Başbakanın başka işi yokta bunu mu yapacak. O zaman Eskişehir’i ne yapacak Sayın Başbakan? Seyit Torun, bu kendine acındırma edebiyatını bıraksın. Ordu’ya ne yatırımlar yapacak onu anlatsın. AKP’nin Ordu’yu büyükşehir yapma nedeni Güneydoğu’da yapacağı federasyonun alt yapısını hazırlamak. Ordu’yu büyükşehir yaparak bize sus payı verdi.” dedi.

2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde oldukça iddialı olduklarını söyleyen MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Cemal Enginyurt, Ordu’da 20 belediyenin 20’sini de kazanacaklarını söyledi. orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>