ENGİNYURT’UN SEÇİM PROJESİ RAYLI SİSTEM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt İl Başkanlığı görevinden istifa ederek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Enginyurt parti binasında düzenlediği basın açıklamasında; “Türkiye 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere çok az bir süre kalan dönem içerisinde bütün partiler aday tespitlerini ve adaylarını açıklıyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Ordu’da 20 aday gösterilecek olan birisi Büyükşehir, 19’u ilçe olmak kaydıyla seçim bölgemizde 15 ilçe adayını açıklayan ve yarın da Gülyalı ilçemizle birlikte 16. Sını açıklayıp, 20 Eylül’e kadar da 19 ilçeyi tamamlayarak ve bir siyasi hareket olarak Ordu’da bütün siyasi partilerin kat kat önünde gitmekteyiz. Siyasi partiler laf üretirken, halkın içine giremezken, halktan uzak salonlarda kendi insanlarına hitap ederken, biz Ordu’da MHP’nin adım atmadık ilçe, belde ve köy bırakmadık. Dolayısıyla bunun meyvesini de 2014’ün 30 Mart’ında toplamak istiyoruz” dedi.

Adaylık sürecini ve hedeflerini de basınla paylaşan Enginyurt şöyle devam etti; “Hepinizin bildiği gibi Ordu Büyükşehir olması münasebetiyle MHP 19 ilçede iddialı olduğu gibi Büyükşehir belediyesinde de kazanma inancında olan bir siyasi harekettir. Bu siyasi hareket Büyükşehir’e çıkaracağı adayla Ordu’nun makus talihini değiştirmeye karar vermiştir. MHP olarak Ünye’den başlayıp Gülyalı’ya kadar olan çizgide raylı sistemi ve yine Ordu merkezden Ulubey ilçesine kadar hayata geçireceği raylı sistemi gerçekleştirmek üzere, Ordu’yu arka illerle yani İç Anadolu ile bağlantıya geçirecek olan, Sivas-Mesudiye-Gölköy-Gürgentepe-Ulubey-Ordu yolunu, Niksar-Fatsa yolunu, Aybastı-Reşadiye-Çatalpınar-Kabataş- Ordu yolunu, Niksar-Akkuş-Ünye yolunu hayata geçirerek Ordu’ya canlılık kazandırmak üzere ve Ordu’da işsiz sayısını azaltmak, üretimi artırmak üzere, Ordu’nun nüfusunu 10 yılda 2 milyona çıkarmak şartıyla ve işsiz bir tane gencimizi sokakta kalmamak şartıyla bir şehri Orduluya yaşatmak adına MHP Ordu Büyükşehir Belediyesinde iddialı ve kazanma azminde olan bir siyasi hareket olarak 2014’ün 30 Mart’ın da kendilerine yönetimin devredilmesini beklemektedir. Bunun içinde MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı çok önem taşımaktadır” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin 30 Eylül’de bütün Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını resmen açıklayacağını da sözlerine ekleyen Enginyurt daha sonra şunları kaydetti: “13 aydan bu yana sürdürdüğüm MHP Ordu İl Başkanlığımı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmak üzere bugün itibarıyla bırakıyor MHP’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oluyorum. İnşallah Cenab-ı Mevlam utandırmayacak partimizin genel merkezi layık görür ise Ordu’da MHP’yi belde belde, köy köy, gezerek sandıktan 3 Hilal’in çıkması için mücadele edeceğiz. Bu 13 aylık İl Başkanlığım döneminde bana yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen başta Ordu Basını olmak üzere bütün partili arkadaşlarıma ve değerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. MHP Genel Başkanımız sayın Doktor Devlet Bahçeli 30 Eylül’de Türkiye genelinde içerisinde Ordu’da dahil olmak üzere 30 Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını da resmen açıklayacaktır. Ben inanıyorum ki 2014’ün 30 Mart’ında sandıktan 3 Hilal çıkacak bu vesile ile Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

ENGİNYURT’UN SEÇİM PROJESİ RAYLI SİSTEM için yapılan 3 yorum

  1. Britterous

    Bu proje seçim kazandırır.benden söylemesi….

  2. olcayto ilkay

    Rayli sistem için üniversite nüfusunun artması şart. Rektörlük bol kontenjan almalı. Bunlar birbirleriyle paralel olarak büyüyen şeyler. Üniversite ne kadar büyürse o kadar nüfus artar. Hava Limanı vs derken zaten hareketlilik geleceği aşikar. Yapıcam demekle olmuyor Seyit torun bunun maili açıdan değerlendirmis ve karşılamayacagini söylemişti ve kısmen haklı. Bir tüketici olarak bu tür şeylerin gelmesi güzel ordu üzerinde ki dolmuş vs sisteminin tamamen özel kisilerde olması çok kötü. Tabii rayli sistemin gelmemesi ni en çokta onlar istemektedirler.

  3. Spartacus

    Ordu son dönemde inanılmaz bir yatırım aldı. Belediyesi de iyi çalıştı denebilir. Ama bakın hala raylı sistemi Ordu kaldırmaz mantığında olanlar var. Dikkatli konuşmak gerek. Bu halk herşeyi izliyor ve değerlendiriliyor bu konuşmalar. Şimdi gelelim araylı sisteme; Bal gibi bu sistem yapılır. Zira yapılması da şarttır. Büyükşehire yakışan bir yatırıma kim start verecek göreceğiz. MHP açıkladı işte, yapacağız dedi. AKP il başkanının açıklaması var biz bunu yaparız, yapanı da destekleriz diyor açıklamasında. geriye ne kaldı CHP, peki o ne diyor. Yapılması inandırıcı değil, yapılsa bile işletme maliyetini karşılamaz diyor. Bu proje hakkında ne konuştuğunuız çok önemli Seyit Başkan. Bu proje seçim kazandırır bizden söylemesi…

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>