VALİ, KORUMALARI DEĞİŞTİRDİ

Ordu Valisi Kenan Çiftçi izin dönüşü korumalarını göremeyince, 4 korumasını da değiştirdi.

İznini yarıda kesip Ordu’ya gelen Vali Kenan Çiftçi geldiğinde korumalarını göremeyince 4 korumasını da değiştirdi.

İZİN YARIDA KESİLİNCE KORUMALAR GÖREVDEN ALINDI

Kütahya Valililiği’nden Valiler Kararnamesi ile geçen Mayıs ayında Ordu Valiliği görevine atanan Kenan Çiftçi, 15 Ağustos’ta 10 günlük izne ayrılarak memleketi Düzce’ye tatile gitti. Kendisinin izne ayrılmasıyla birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü’nün oluru ile Özel Kalem Müdürü Hasan Selvi de bilgilendirilerek korumaları da izne çıktı. Ancak Vali Çiftçi, 10 günlük iznini yarıda kesip bir hafta sonra Ordu’ya geri döndü. Çiftçi, geldiğinde korumalarını göremeyip izinde olduğunu öğrenince 4 korumasını da değiştirdi. Değiştirilen korumalar Koruma Şubesi’nde görevlendirildi.

EŞİNİN TALEBİYLE KONAKTAKİ KORUMALARDA DEĞİŞMİŞTİ

Vali Çiftçi, ayrıca geçen Temmuz ayında eşi Habibe Çiftçi’nin talebi üzerine Vali Konağı’ndaki 3 koruma polisini de değiştirdi. Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi tarafından değiştirilen korumaların yerine konağa talep üzerine sigara içmeyen polisler gönderildi. Habibe Çiftçi’ye ayrıca bayan polis koruma şoförü de tahsis edildi.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, korumalarını sigara içtiği gerekçesiyle değiştirdiği konusuyla ilgili olarak, “Ben istediğim ile çalışırım, istediğim ile çalışmam. Bu benim en doğal hakkım. Bu benim görevim. O konunun detayına girmek istemiyorum” dedi.

Vali Kenan Çiftçi, sigarayı sevmediğini ifade ederek, insanlara sigara içmeme tavsiyesinde bulunduğunu söyledi. Vali Çiftçi, yaptığı açıklamada, “Ben sigarayı sevmiyorum. Ben tabii sigaralı ortamlarda bulundum ama içmedim. Bunun zararlarını biliyorum. Babamdan dolayı kanser hastalığını da biliyorum. Ne kadar vücuda ve dünyaya zarar verdiğini biliyorum. O yüzden sigara neticede zararlıdır. Buna da her zaman engel olmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz hükümetimizin kapalı ortamlarda sigara içilemez diye kararı var. Onunda en iyi uygulayıcılarından biri olduğumu düşünüyorum. Ben bütün arkadaşları, annelerini, babalarını çocuklarını düşünenler, uzun ömürlü olmak isteyenlere sigara içmemelerini tavsiye ediyorum. Ben istediğim ile çalışırım, istediğim ile çalışmam. Bu benim en doğal hakkım. Bu benim görevim. O konunun detayına girmek istemiyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>