ORDU’DA NE EKSİKSE O YAPILACAK

Özel İdare Genel Sekreterliği’ni ziyaret eden AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, çalışmalar hakkında bilgi alarak, “Milletvekili olarak bize düşen görevler varsa bizlerde onu yerine getirmeye gerekeni yapmaya hazırız ve yapacağız.” dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 2012-2013 yılları arasında yapılan yatırım ve hizmetler ile ilgili AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal’a brifing veren Genel Sekreter Selami Aydın, mevcut bütçe ve kaynaklar doğrultusunda adil bir şekilde Ordu’nun her tarafına hizmet götürmeye çalıştıklarını söyledi.

Özel idare tarafından yapılan çalışmaların son güncellenmiş haliyle görmek istediklerini ifade eden Milletvekili Ünal; “Çalışmaların hangi aşamada olduğunu, bundan sonra hangi ihtiyaçların olduğunu, inşallah görme fırsatımız olacak. Daha da önemlisi, Ordu büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra birde yaz nüfusu diye özel bir durumumuz var bizim, mesela su ihtiyacı köylerde özellikle yaz döneminde daha fazla arttığını ve zaman zaman yetmediğini biliyoruz. Şimdi planlamalarımız özel idaremizin çalışmaları bu istikamette 30 yılı baz alarak bu çalışmaları yürütecekler, dolayısıyla bu Ordunun geleceğe bakışını Ordunun büyükşehir olduktan sonraki beklentisi olan nüfusunun da ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hem su projeleri hem de yol projeleri yapılacak ve yapılmaya çalışılıyor.”

İnsanların taleplerinin her geçen gün arttığını ve bu talepleri karşılamak için çok detaylı projeler hazırlanması gerektiğini ifade eden Milletvekili Ünal; “Biz yaz boyu bir çok yere gitme imkanı bulduk bunların bir çoğunu Genel Sekreterimiz ile paylaştık, belki gözümüzden kaçanlar varsa onu da burada müzakere edeceğiz. Bu hazırlanan raporları hep beraber inceliyoruz, Ordu’nun gelecekte daha iyi hizmet alabilmesi için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Birlikte müzakeresini yapacağız. Milletvekili olarak bize düşen görevler varsa bizlerde onu yerine getirmeye gerekeni yapmaya hazırız ve yapacağız. Şu ana kadar Genel Sekreterliğimizin Özel İdaremizin üstün gayretlerini yerinde inceleyerek gördüm. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. İnsanlarımızın da her geçen gün taleplerinin arttığını görüyoruz, standartlarda arttı, yolumuz geniş olsun, toz yapmasın, sıcak asfalt olsun yada beton yol olsun gibi istekler var. Bizde bu istekleri karşılamak üzere zaten yapılanıyor, çalışmalarımızı bunun üzerine bina ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>