TIP FAKÜLTESİ ALTINORDU’YA YAPILACAK

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Şener, Tıp fakültesi’nin yapımının ardından hastaların daha büyük ve modern bir hastanede tedavi edileceğini söyleyerek yer arayışlarının sürdüğünü belirtti.

Ordu’da daha önceden hazırlanan 180 yataklı Devlet Hastanesi ek bina inşaatı yerine projenin 600 yataklı Tıp fakültesine çevrildiğini anlatan Şener, şunları söyledi: “Ordu’da 180 yataklı Devlet hastanesine ek bina yapılması planlanıyordu ancak daha sonra bunun 600 yatağa çıkartılarak Tıp Fakültesi olarak gerçekleşmesi için proje hazırlandı. Şimdi ise 600 yataklı Tıp fakültesi ile yatak sayısı 3,5 kat arttırıldı. Tıp fakültesinin yapımının gerçekleşmesi için yer sorunu yaşanıyor. Üniversite kampusu yanında bir yerde tıp fakültesi yapılacaktır. Belirlenen yerlerin istimlak bedellerinin çok yüksek olması nedeni ile yeni yer arayışı vardır. Üniversite’nin eline istimlak bedeli hazır bulunmaktadır. Altın Ordu sınırları içerisinde Tıp fakültesi yapılacaktır. Tıp fakültesi kampus ile birdir. Kesinlikle ayrı bir yere yapılmayacaktır.” dedi.

Şener’in hasta ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol, Yönetim kurulu üyeleri’de eşlik etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>