ÜNAL: KATLİAMA SESSİZ KALAMAYIZ

AK PARTİ İl Koordinasyon toplantısına katılan Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Türkiye’de ve dünyada yaşanan sorunları üstlenmiş bir parti olduklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sessizlerin ve mazlumların sesi olduğunu söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, toplantıda yaptığı konuşmada “ Mısır’da yaşanan vahşeti hep birlikte görmekteyiz. Avrupa’nın ve bazı Arap ülkelerinin de desteği ile bir darbe yönetimi geldi. Katliam yapan Sisi’ ye destek veren gruplar var. Dünyada her zaman olduğu gibi yine Türkiye sesini çıkarmıştır. Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu haksızlığa ‘dur’ dedi. Katliamlar devam ediyor. Esad babasını aratır hale geldi. Hatta bir önceki katliamını da unutturdu. En son kimyasal silahla binlerce insanı katletti. Masum çocuklar, kadınlar vatandaşlar öldü. Yine Başbakanımız AB’ye Arap devletlerine, İslam devletlerine burayla ilgilenmeye, müdahaleye davet etti. O manzaraları görüp de ağlamayan, üzülmeyen kalmamıştır. Bu katliamlar kimsenin kabul edeceği tablolar değildir. AK Parti ülkesindeki sorumluluğu yerine getirirken, aynı zamanda dünyadaki sorunları da üslenmiş görev yapmaya çalışmıştır.” dedi.

Başbakan’ın samimi ağlamasını bile başka yerlere çekmek isteyenlerin olduğunun altını çizen Vekil Ünal, “Sayın Başbakanımızın bir televizyon programının sonun da bir mektupla yorumunu alarak bitirdiler. O mektubu ne Başbakanımız ne de biz dinleyebildik. Suriye’de şehit olan Esma’nın ve babasının da ona cevaben yazdığı mektup vardı. Sayın Başbakanımız gözyaşlarına hakim olmadı. Bunu biler başka yerlere çekmeye çalışanlar var. Varsın istedikleri yere çeksinler. Biz samimi bir insanın samimi bir Müslüman’ın, samimi bir liderin duruşunu bir kez daha orada gördük” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretini de eleştiren Ünal, “Bir tarafta AK Parti var, diğer tarafta da bir muhalefet olan CHP var. CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu var. Suriye’ye bir heyet gönderdiler. Esad’a destek verdiler. AK Parti ile Türkiye ile bir muhalefet yaşamış ya oradan bir ekmek çıkar mı bize diye düşünüyorlar. Bu yapılan kimyasal saldırıdan sonra acaba Sayın Kılıçdaroğlu’nun fikri değişti mi? Görüşleri bir değişikliğe uğradı mı henüz bilmiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanımızın uyarılarına rağmen, Irak ziyareti de bizim milli duruşumuza uymayan bir dış politikadır. Yemek davetlisi olarak gittiği halde, yemek davetine katılmadan geri döndü” diye konuştu.ORDUHAYAT.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>