KILIÇDAROĞLU: ‘ADAYIMIZ TORUN’

CHP Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Ordu İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek yaptığı basın toplantısında, CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayının, halen görevde olan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun olduğunu söyledi.  İnce, teyit etmek için CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradı. Kılıçdaroğlu ise: ‘Sorun yok adayımız Seyit’ir’ dedi. 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Ordu’da açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Burada bir dedikodu yapılmış. Milletvekilimiz İdris Yıldız mecliste bir konuşma yaptı. Bu konuşma Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına yapılmış bir konuşmadır. Şahıs adına değildir. Bir tutanak var, bakabilirsiniz. Grup adına yapılan konuşma, Grup Başkanı Vekilinin bilgisi doğrultusunda yapılan bir konuşmadır. Grup Başkan Vekili görüşmeleri Genel Başkan adına yürütür. Grup Başkan Vekili biliyorsa, Genel Başkan da biliyor demektir. Milletvekili, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayını zaten aylar önce açıkladı. Ben her ihtimale karşı, burada bir spekülasyon olmasın diye, az önce Genel Başkanımıza telefon açtım. Dedim ki; “Ordu’da bize muhalefet olan birileri var. Çünkü biz burada iktidarız. Bize muhalefet yapanlar bunu kullanıyorlar. Siz Aydın’ı açıkladınız, Reşadiye’yi açıkladınız, Ordu’yu açıklamadınız. Sayın Kılıçdaroğlu da “Ordu’da öyle bir sıkıntı yok ki” dedi. “Sen Grup Başkan Vekilisin. O zaman büyükşehir başkan adayını sen açıkla” dedi. İşte başkan burada. Hatta Genel Başkanımız dedi ki; Ordu’yu bırak, Giresun’u da açıkla. Orada da bir sıkıntı yok.” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>