KUMRU, FESTİVALE DOYDU

Ordu’nun Kumru ilçesinde düzenlenen geleneksel Düzoba Yayla Şenlikleri’nin 20.’si gerçekleşti.

 

Kumru’da binlerce kişinin katılımı ile gerçeklene Şenliklere AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Vali Yardımcısı Niyazi Erten, Kaymakam Ahmet Özkan, Belediye Başkanı Ticabi Civelek, Ak Parti İl Yönetiminden İsmet Erçal, Abdullah Uçar, çevre ilçe ve belde belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener yaptığı konuşmada, “Düzoba festivalinin 20. yılında birlikteyiz. Ordu için en zor mevsimde böyle bir festival gerçekleşiyor. Çünkü herkes fındık bahçelerinde fındık topluyor. Sayın başkanımız cesaretle bu tarihte festivali düzenliyor. Bu mevsimde hangi obaya gittiğimizde, ata sporumuz olan güreşlere sevgi ve muhabbeti görüyoruz. Ata sporumuza olan sevgiyi görmek bizleri de mutlu ediyor. Biz bütün ilçelerimizde, bütün beldelerimizde, bütün köylerimizde, bütün obalarımızda her türlü etkinliğe destek veriyoruz. Bu etkinlikler kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi pekiştiren organizasyonlar olduğunu biliyoruz. Bu organizasyona destek veren belediye başkanımız, kaymakamımız, işadamlarımızı gönülden kutluyorum. Çeşitli obalardan buraya gelmiş çok değerli hemşerilerimi selamlıyorum. Çünkü onlar olmazsa bu organizasyonların hiçbir anlamı olmaz.”dedi.

 

Şener, yayla şenliği organizasyonuna katılan güreşçiler ile toplu fotoğraf çektirdikten sonra destek veren işadamlarına teşekkür plaketi taktim etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>