ŞAHİN: KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN

AK Parti Milletvekili Enver Yılmaz’ın tepkisini çeken Aybastı er meydanına kendi adının verilmesi İdris Naim Şahin, Aybastı Belediyesi’ne “isim değişikliğini tekrar gözden geçirin” dedi.

Aybastı Perşembe Yaylası’ndaki güreş alanına İdris Naim Şahin adının verilmesi üzerine gerek Aybastı Belediyesi gerekse İdris Naim Şahin eleştiri almış bu eleştirilere en son Enver Yılmaz’da katılmıştı.

Tüm bu gelişmeler üzerine İçişleri eski Bakanı ve ak Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin Aybastı Belediyesi bir yazı yazarak, belediye meclisinin konuyu tekrar gözden geçirmesini talep etti.

Şahin açıklamasında, “Belediye Meclisinizin 02.07.2013 gün ve 34 sayılı Kararı ile Perşembe Yaylası’nda bulunan Belediye Şenlik Alanına, ismimin geçtiği ‘’ İdris Naim Şahin Yağlı Güre Sahası’’ adının verildiğini öğrendim. Gerekçesi herkes tarafından anlaşılan ve oybirliği ile alınmış bu karara saygı duyuyor ve Belediye Meclisinin tüm üyelerine içtenlikle teşekkür ediyorum.

Şahsımın doğrudan ya da dolaylı herhangi bir isteği veya beklentisi olmaksızın Belediye Meclisimizin oybirliği ile almış olduğu karara saygı gösterilmesi gerekirken, bu karar üzerine siyasi nezaket ve insani değer ve duyarlılıkla bağdaşmayan bazı değerlendirmelerin yapıldığına muttali oldum.

Bu durumun, şahsımdan ziyade Belediye tüzel kişiliğini ve karar organı Belediye Meclisimizin değerli üyelerini üzdüğüne inanmaktayım. Hayatımın boyunca güzel ilimizin ve ülkemizin kalkınması ve güzelleşmesi, insanımızın huzuru ve mutluluğu için çaba içinde oldum. Bu çabanın devam etmesini diliyorum.

Yüzlerce tesise adının verilmesinin teklif edildiğini ve isim ve şöhret meraklısı olmadığını belirten Şahin, “Bu nedenlerle Belediye Meclisimizin kararlarını uygulamak durumunda olan Belediye Başkanlığınızdan, ismimin geçtiği bahse konu Meclis Kararının uygulamasının Milletvekilliliği görevimin bitimine kadar ertelenmesini ve Milletvekilliliği görevimin bitiminden sonra bu konunun Belediye Meclisinde yeniden değerlendirilmesini arzu ve talep etmekteyim.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>