MHP’DEN CHP’YE ‘KATILIN’ ÇAĞRISI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Mesudiye ve Gürgentepe ilçelerinde yaptığı açıklamalarda AKP’ye sert yüklenirken, CHP’lileri de MHP çatısı altına davet etti.

Bayram ziyaretleri çerçevesinde Ordu’nun bütün ilçelerini İl Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte gezen Enginyurt, Ramazan Bayramını yoğun bir tempo ile geçirdi. Enginyurt, Mesudiye,Gürgentepe ve Aybastı’da Türkiye’nin her geçen gün çözüm süreci adı altında bölünmeye doğru hızla gittiğini, buna ‘dur’ diyecek olan tek siyasi hareketin MHP olduğuna dikkat çekerek vatandaşları birlik ve beraberliğe davet etti.

“CHP ARTIK CUMHURİYETİN CHP’Sİ DEĞİL”
Enginyurt, konuşmalarında CHP’lilere çağrıda bulundu. Enginyurt, şu görüşleri savundu:
“Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün partisi CHP iken, bugün CHP’nin başında Atatürk’ün bize emanet bıraktığı ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ sözünü söylemeyen bir genel başkan var. Bu CHP Cumhuriyet’in CHP’si değil ki. Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Sayın Öcalan ev hapsine çıkarılabilir’. CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu diyor ki, “Sayın Öcalan’ı af edelim” diyor. Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, ‘Atatürk katildir, Alevileri katletti’ diyor. Böyle bir CHP bizim CHP’miz olabilir mi? Öyle ise ey CHP’liler artık elinizi vicdanınıza koyun, Cumhuriyet elden gidiyor, artık bu fanatik particilik anlayışını bir kenara bırakalım, Gölköy dahil olmak üzere Ordu’yu ve Türkiye’yi Milliyetçi Harekete teslim ederek ülkenin içinde bulunduğu bu kötü gidişata hep birlikte son verelim diyoruz”

“MHP’YE GELİN”
Enginyurt, Gürgentepe ilçesindeki asker uğurlama töreninde de sert açıklamalar yaptı. Enginyurt şunları söyledi:
“AKP-BDP ve CHP, Türkiye’nin bölünmesine yönelik ciddi ve tehlikeli oyunlar oynuyorlar. Özellikle siz CHP’liler artık elinizi vicdanınıza koyun, Cumhuriyet elden gidiyor, Atatürk elden gidiyor, Türk Devleti bölünmek isteniyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin adı değiştirilmek isteniyor, Türk Bayrağı değiştirilmek isteniyor. İşte böylesi bir dönemde Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sahip çıkan, inanca sahip çıkan Milliyetçi Hareket Partisi etrafında birleşin. Artık bu fanatik particilik anlayışını bir kenara bırakın. Ordu’yu ve Türkiye’yi Milliyetçi Harekete teslim ederek ülkenin içinde bulunduğu bu kötü gidişata hep birlikte son verelim diyoruz”

MHP’nin Ordu’da seçimlere hazır olduğunu ancak AKP’nin ve CHP’nin de hala yerinde saymaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Enginyurt, MHP’nin 14 ilçede adayının açıklandığını ve Büyükşehir ile birlikte kalan 5 ilçeyide MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ’nin de katılacağı büyük Ünye açık hava mitinginde duyuracaklarını ifade etti. ordugozlem.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>