BAYRAMDA KAVGA : 3 ÖLÜ, 4 YARALI

ORDU’nun İkizce ilçesinde 1 metrelik yolun kapanması nedeni ile çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüşünce 3 kişi öldü, 4 kişi ise yaralandı.

 

Uzun yıllardır Şenbolluk beldesinde Dikbıyık ve Sekmen ailesi arasında yol yüzünden tartışma yaşanıyordu, son olarak ise tartışmaya silahlar karışınca iki aileden 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

 

Olay şöyle meydana geldi; “Şenbolluk beldesinin Keriş mahallesinde Dikbıyık ailesi sahibi olduğu yolunda içinde bulunduğu arsanın bir kısmını çitler ile çevirdi. Yolun bir kısmını ise vatandaşların kullanımı için bıraktı. Ancak Sekmen ailesi, yola çakılan kazıkları kaldırmak isteyince tartışma yaşandı.

 

Yolun kendilerine ait olduğunu iddia eden Haydar Dikbıyık ile Sekmen ailesi arasında kavga başlayınca, tüm aile kavgaya dahil oldu. Her iki ailenin de silahlar ile dahil olduğu kavgada Haydar Dikbıyık (73), Mustafa Dikbıyık (61), Yüksel Dikbıyık (37), Fahri Sekmen(25), Muammer Sekmen (26), Sezgin Sekmen (30) ve Şakir Sekmen (25) yaralandı.

 

Vücudunun çeşitli yerlerine kurşun isabet eden Haydar Dikbıyık olay yerinde, oğlu Mustafa Dikbıyık kaldırıldığı Ünye Devlet Hastanesi’nde, Fahri Sekmen ise Ünye Özel Çakırtepe Hastanesinde hayatını kaybetti.

 

Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan Yüksel Dikbıyık ile Sezgin Sekmen Ordu Devlet Hastanesine sevk edildi.

 

Jandarma ekipleri olay yerinde, Polis ise yaralıların bulunduğu hastanede geniş güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>