RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

Ramazan Bayramı nedeni ile Milletvekilleri ve Ordu Valisi Kenan Çiftçi bir mesaj yayımladı. Mesajlar şöyle;
MİLLETVEKİLİ İHSAN ŞENER’İN MESAJI

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden olan rahmet ile mağfiret ayı Ramazan’ı huzur içinde geride bırakmanın ve bayrama ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bayramların, toplumsal birlikteliği güçlendirmenin yanında dostlukların, kardeşlik duygularının pekiştiği, dargınlıkların, küskünlüklerin unutulduğu, ailenin ne demek olduğunun hatırlandığı önemli günlerden olduğunu vurgulayan Şener, mesajında şunları kaydetti:

“Birlik ve beraberliğin gücünün hissedildiği bayramlar, manevi yaraları da tedavi eder. Bayramın, hemen yanı başımızda İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının da durmasına vesile olmasına, bütün insanlığın huzur ve mutluluk içinde ulaşmasını temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın sağlık ve mutluluk içinde geçmesini, ülkemize ve tüm dünyaya barış, esenlik ve huzur getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
MİLLETVEKİLİ FATİHAN ÜNAL’IN MESAJI

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında Mısır, Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde büyük bir felakete maruz kalan kadın, çocuk,yaşlı demeden sıkıntı çeken dost ve kardeşlerimiz bu bayrama hüzün ve acı içerisinde girdiklerini belirterek, “‘O kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, onların hüznünü, acısını yürekten paylaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bayramların, milli ve dini duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması, kırgınlıkların unutulmasına vesile olması yanında, toplumun birlik ve beraberliğini sağlamada ve bunun bireylerin bilincinde yer etmesinde de büyük önemi vardır. Ramazan Bayramı bir ay boyunca tutulan oruçların, kılınan teravihlerin, verilen sadaka, zekat ve fitrelerin, yapılan hayır ve hasenatın manevi hazzını doya doya tadacağımız bir sevinç günüdür. Ramazan ayı içersinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, ülkemize, memleketimize, İslam alemine ve tüm hemşehrilerime sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ MUSTAFA HAMARAT’IN MESAJI

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Manevi iklimin doruk noktaya ulaştığı Ramazan Ayı’nda her günü farklı ilçe, belde ve köylerde geçirme gayretinde olduklarını ifade eden Hamarat, mesajında şunları kaydetti:

“Yoğun Ramazan ayı temposunun sonuna yaklaştık ve bayrama hep beraber sıhhat içerisinde eriştik. Yüce dinimizin en önemli günlerinden olan Ramazan Bayramı, toplumumuza, milletimize ve İslam alemine sağlamış olduğu dayanışma, paylaşma ve birlik beraberlik içerisinde kardeşçe yaşama öğretisiyle de bizler için çok önemli bir gündür. Bu gün küslerin barıştığı kardeşliğin pekiştiği dostlukların arttığı paylaşmanın esas olduğu bir gündür. Ailelerimizden, komşularımızdan başlayarak tüm milletimiz ve İslam aleminde barış ve kardeşlik için bu günleri fırsata dönüştürmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, bu güzel bayramın milletimize ve tüm islam alemine barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.”

MİLLETVEKİLİ ENVER YILMAZ’IN MESAJI

Ak Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Enver Yılmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yılmaz, ‘Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir’ dedi. Bayramlarda dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiğini hatırlatan Milletvekili Yılmaz, mesajına şöyle devam etti: Bayramlarda birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe yönelik umutlarımızı her koşulda korumalıyız. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır. Ramazan bayramının daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmemize vesile olmasını diler, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ordulu hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutlarım”

VALİ KENAN ÇİFTÇİ’NİN MESAJI

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bayramların bir milleti kaynaştıran önemli manevi günlerden biri olduğunu belirten Vali Çiftçi, mesajında şunları kaydetti:

“Sağlık ve esenlik içerisinde idrak ettiğimiz Kutsal Ramazan Ayını geride bırakarak, toplumumuzda dostluk, kardeşlik, hoşgörü, yardımlaşma, birlik ve beraberlik gibi insanı insan yapan duyguların en yoğun şekilde yaşandığı, mübarek Ramazan Bayramı’nı sevinç ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel günleri huzur ve güven içerisinde geçirmemiz için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bu müstesna günün, birlik ve beraberliğe vesile olması temennisiyle, tüm İslam aleminin, milletimizin ve Ordulu hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını kutluyorum.”

 

Not: mail adresimize gönderilen kutlama mesajlarının tamamını yayınlıyoruz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>