BÖYLE Mİ TURİZM KENTİ OLACAĞIZ

Boztepe’de faaliyet gösteren bir restoran, geçtiğimiz pazar günü misafirlerini Teleferikle Boztepe’ye çıkaran Fuat Serdaroğlu adlı vatandaşı niyetli olup yemek yemedikleri için manzaralı masadan kaldırıp alt taraflara geçmesini söyledi.
Önceleri emniyetin yönetiminde olan şimdi ise bir otelin işlettiği tesis müşterilerine sergilediği tutum ile kafalarda soru işareti bırakıyor.
Geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen şaşkınlık verici olayda Fuat Serdaroğlu isimli vatandaş yanlarında bulunan misafirleri ile Boztepe’de gezdiklerini ve söz konusu restoranın önünden geçtikleri sırada garsonlar tarafından bahçede ki masalara buyur edildiklerini söyleyerek; “bizleri masaya davet ettiler ve bizde oturduk. Ne arzu edersiniz diye sorduklarında ise bizde niyetliyiz, çocuklar için 1 çay, 1 meyve suyu istedik” diyen Serdaroğlu, siparişlerinin uzun süre gelmediğini ve ardından garsonlardan birinin masalarına gelerek, kendilerinin alt taraflara gitmeleri gerektiğini söyledi.
Misafirlerine ve kendisine yapılan bu davranışın saygısızlık olduğunu dile getiren Serdaroğlu; “hem masaya oturmamız için buyur edeceksin, 1 çay, 1 meye suyu siparişi edince başka tarafa yönlendireceksin. Bu nasıl zihniyet, nasıl bir anlayıştır. Oraya oturmamızı istemiyorsan “Yemekli Müşteri İçindir” yaz ki anlayalım. Sonradan anladım ki benim gibi birçok kişiye aynı davranışta bulunmuşlar” diyerek yapılan bu aşağılayıcı tutuma anlam veremediğini belirtti.
Ordunun yakın gelecekte turizm kenti olmak için yaptığı yatırımları böyle zihniyetlerin baltaladığını da dile getiren Fuat Serdaroğlu, “birileri yapmaya, birileri yıkmaya çalışır. Ordu turizm kenti olmaya çalışırken, bu tür zihniyetler, bu süreci baltalamaktan öteye gitmez. Bugün çay ve meyve suyu içmek için gelir, yarın ise 10-15 kişilik yemekli grup gelir. Ama böyle davranıldığı, kırıcı olduğunuz sürece buraya kimseler gelmez” diyen Serdaroğlu rekabet ortamının yakın zamanda artacağını ve bu durumda da insanların tercih yapma şansının olacağını hatırlatarak yetkililerden de vatandaş olarak bir çözüm yolu bulmalarını talep etti. AFİŞ

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>