BÜYÜKŞEHİR OLUNCA MERKEZ İLÇE İSTİFA ETTİ

Ak Parti Ordu Merkez İlçe Başkanı Avukat Uğur Çelenk, geçen hafta Genel Merkez ile bir görüşme yaptığını, bu görüşme sonrasında yaklaşık 60 kişilik yönetim kurulu asil ve yedek üyeleriyle birlikte istifa ettiklerini, istifa dilekçelerini ise AK Parti İl Başkanlığı’na sunduklarını söyledi.

Uğur Çelenk 2010 yılında boşalan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’na Genel Merkez tarafından atanarak 2011 yılında yapılan kongrede başkan seçilmişti. Çelenk, istifa gerekçesi hakkında yorum yapmaktan kaçınarak, “Ben ve yönetim kurulundaki asil, yedek üye arkadaşlarım istifalarımızı İl Teşkilatı’na verdik. Söylenecek bir şey yok” dedi.

BÜYÜKŞEHİR OLUNMASI İSTİFA GETİRDİ

Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla birlikte Merkez ilçe statüsü sona erdi ve yerine Altınordu ilçesi kuruldu.

Hal böyle olunca AK Parti Merkez ilçe yönetiminin de hiçbir hükmü kalmadı ve beklenen istifa gerçekleşmiş oldu. Merkez İlçe Başkanı Av. Uğur ÇELENK ve Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz hafta toplu halde görevlerinden istifa ettiler.

Şimdi ise Altınordu İlçe Başkanlığı adı altında yeni bir yönetim seçilecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>