40 MİLYON CEPTE KALACAK

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu-Giresun havaalanının açılmasının ardından Ordu ve Giresun illerinin 40 Milyon lira tasarruf edeceklerini söyledi. 2014 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağını belirterek, “Muhtemelen Temmuz ayında ise Ankara’dan bizimde içinde bulunacağımız ilk uçak inecek.”dedi.  

 

Şener, Gülyalı ilçesinde yapımı süren Ordu-Giresun Havaalanında incelemelerde bulundu. Şener, Ordu ve Giresun da yaşayan vatandaşların Trabzon ve Samsun havaalanını kullanmak için 1 yılda 40 Milyon lira benzin masrafı ödediklerini hatırlatarak, “Samsun veya Trabzon havaalanını kullanmak için hemşerilerimiz 170 kilometre gitmek zorundaydı. Ordu-Giresun havaalanının açılması ile artık, yurt içinden veya yurt dışından gelecek hemşerilerimiz sadece 20 dakika yolculuk ile şehirlerine varacaklar. Havaalanı insanımızın 40 milyon lira tasarrufunu da sağlayacak. Bunun yanında yolların ve araçların amortisman masrafları ile bu rakam katlanıyor. Her açıdan önemli bir tasarruf sağlayacak. Bu proje Ordu ve Giresun insanının sosyal yaşamını da olumlu yönde etkileyecek.”dedi.

 

Şener, Asfalt yapılan Pist uzunluğunun bin metreyi geçtiğini söyleyerek, “24 saat çalışılan havaalanında her gün bitime biraz daha yaklaşıyoruz. Her gün 90 kamyon taş getiriyor. Şuanda 3 bin metrelik pistin bin 900 metrelik kısmı tamamlandı. Asfaltın ise bin metrenin üstünde bir kısmı bitti. Türkiye’nin prestij projesi tamamlandığında hep birlikte ilk uçakta olacağız.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>