BOLU KAMPI VERİMLİ GEÇTİ

Orduspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, 2.Etap Bolu Kampı sonrası, sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu. Sözeri, Orduspor taraftarlarını gururlandıracak bir takım kurduklarını söyledi.
Hazırlık maçlarının ölçü olmayacağına değinen Sözeri, yukarı sıraları oynayacak ve mücadeleci bir takım yarattıklarını belirtti.

KAMP ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

2.Etap Bolu Kampı’nın çok verimli geçtiğini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, “Son idmanımızı gerçekleştirdik ve takıma 3 gün izin verdik. 5 Ağustos’ta akşam saat 19:00’da Durugöl Tesisleri’nde antrenmanlarımız yeniden start alacak. 2.Etap Bolu Kampı çok verimli geçti. Mental ve birliktelik olarak iyi bir dönemi geride bıraktık. Taktiksel ve fiziksel antrenmanlar yaptık ve verim aldık. Oyuncularımız çok istekli” dedi.

HAZIRLIK MAÇI ÖRNEK OLAMAZ

Hazırlık maçlarının hiçbir zaman ölçü olmayacağını belirten Sözeri, “6 hazırlık maçı yaptık. Ama hazırlık müsabakaları ölçü değil. Örneğin, Mersin maçında rakip full kadro oynarken, biz daha çok genç ağırlıklı çıktık. Her oyuncumu oynatmadım. Zaten hazırlık maçlarında sert oynuyorlar. Sakatlık da istemiyorduk” diye konuştu.

OYUN ŞABLONU OTURDU

Erkan Sözeri, oyun şablonlarını yerleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti, “Bolu Kampı’nın ardından oyun şablonumuz iyice yerleşti. Gittiğimiz yol, oyuncu grubu ve teknik ekip olarak şuan da çok iyi. 13-14 futbolcumuz hazır hale geldi. 3-4 tane daha hazır oyuncu kattığımız takdirde sezona hazır hale geleceğiz. Hedef anlamında futbolcular zaten hedeflerini koydular. Buraya kadar sağlam adımlarla geldik. Takımımdan çok umutluyum. Yaptığımız son iki hazırlık maçında görmek istediğimizin yüzde 80’ine ulaştık. Lig öncesi son hazırlık maçımız olan Samsunspor karşılaşmasında hazır hale gelmiş oluruz.”

3-4 TRANSFER DAHA YAPACAĞIZ

Transferlere de değinen Sözeri, “Rumen golcü ile anlaştık. Bu oyuncu dışında bir yabancı oyuncu daha takviye edeceğiz. Ayrıca 3-4 tane daha yerli, oyuncu ile anlaşabiliriz. Bunun için transfer sezonunun son gününü bekliyoruz. Çünkü iyi oyuncular boşta kalıyor. Bu oyunculardan, bize faydalı olacak oyuncular transfer etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HEDEF YUKARI SIRALAR

Hedef olarak yukarı sıraları hedeflediklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Oyuncularımız başarıya endeksli oldukları için biz hedef koymadan onlar duruma adapte oldu. Taraftarlarımız ve kamuoyu, yukarıya oynayacak mücadeleci, gerçek Orduspor’u görecekler. Bu sezon taraftarlarımızı gururlandıracak bir takım kurduk” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>