DUALARLA AÇILDI

Fatsa İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası yoğun katılımla açıldı. Yeni hizmet binasının açılış törenine İçişleri Eski Bakanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Ak Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, İhsan Şener, AK Parti Ordu Eski Milletvekili Eyüp Fatsa, Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Fatsa İlçe Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa İlçe Müftüsü Şenel Yılmaz, İl ve İlçelerde görev yapan mülkî âmirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesinde konuşma yapan İlçe Müftüsü Şenel Yılmaz, “Fatsa için güzel olduğu kadar çok verimli hizmetlere ev sahipliği yapacak olan yeni hizmet binamızı çok şükür bugün açıyoruz. Yeni binamız bin 597 metrekare üzerine inşa edildi. Bodrum ve çatı katı hariç 5 kat olarak ilçemize hizmet verecektir. Gerçekten ilçemiz açısından çok önemli olduğu kadar muazzam bir eser olduğunu görüyoruz. İnşallah yaptığımız bu hizmet binası ilçemiz için çok hayırlı hizmetlere ev sahipliği yaparak herkesin takdirini kazanır” diye söyledi.
Ardından sırasıyla açılış konuşmaları şu şekilde devam etti:

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bugün burada çok mutlu biranı idrak ediyoruz. Din hizmetlerini daha kaliteli, güzel ve yakışır bir binaya kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Mekânların en şereflisi içinde bulunan insanlarla ve yaptığı hizmetlerle ortaya çıkar. Böyle şerefli bir binanın açılışını yapmaktan dolayı çok memnunum. Ayrıca bu binanın Fatsa ilçesine kavuşturulmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, “Hakikaten bugün sabahtan itibaren çok güzel işlere vakıf olduk. Bu binanın yapımına çok emeği geçen arkadaşlarımız olmuş. Bu emeklerin getirisi oldukça çok olmakla beraber ilçe açısından çok önemli bir eser oluyor. Yeni hizmet binamızı gezdik ve bilgiler edindik. Gerçekten çok güzel olduğu kadar iç mekânlarda bulunan odaların genişliği gözümüzden kaçmadı. Dolayısıyla böyle geniş odalarda çok işler yaparak değerlendirileceğini düşünüyorum. Bu kapsamda Fatsa ve halkı için hayırlı olmasını diliyorum” diye söyledi.

İçişleri Eski Bakanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, “Fatsa İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası gerçekten Fatsa’ya yakışır bir nitelikte yapılan bir eser olmuş. Bugün açılışını yaptığımız binamız Fatsa ve Ordu’muz açısından çok önemli bir yerdedir. Birçok hizmete ev sahipliği yapacak olan yeni müftülük binası hepimizi sevindirdiği gibi gururlandırıyor. Bu çalışmanın bu şekilde sonuçlanmasına vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Fatsa İlçe Müftülüğü yeni hizmet binasının açılış kurdelesini kesti. 2 milyon 300 bin TL ’ye mal olan hizmet binası 4 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Bin kişilik konferans salonu dâhil Kuran Kursu ve sosyal tesislerin yer aldığı hizmet binasının inşaatına 2011 yılının Haziran ayında başlanmıştı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>